У світі витрачають на субсидування викопного палива 11 млн доларів щохвилини

Промисловість викопного палива отримує субсидії в розмірі 11 мільйонів доларів на хвилину,

Про це свідчить звіт Міжнародного валютного фонду, передає theguardian.com

«Видобуток і спалювання вугілля, нафти і газу були субсидовані на 5,9 трлн доларів США у 2020 році, при цьому жодна країна не встановила ціни на викопне паливо, що відображають його справжню вартість, - зазначають у МВФ. З- Ціни були щонайменше на 50% нижче їх справжніх витрат на 99% вугілля, 52% дизельного палива і 47% природного газу у 2020 році».

Дві третини субсидій припадало на п'ять країн: Китай, США, Росію, Індію та Японію. Без вжиття заходів субсидії зростуть до 6,4 трлн доларів США в 2025 році, заявив МВФ.

Явні субсидії, що знижують ціни на паливо, склали 8% від загального обсягу, а податкові пільги - ще 6%. Основними факторами були нездатність змусити забруднювачів платити за смерть і поганий стан здоров'я, викликані забрудненням повітря (42%), а також за хвилі тепла та інші наслідки глобального потепління (29%).

На думку аналітиків МВФ, встановлення цін на викопне паливо, що відображають їх справжню вартість, дозволить скоротити глобальні викиди CO2 більш ніж на третину. Це стало б великим кроком на шляху до досягнення узгодженої на міжнародному рівні мети в 1,5°C.

Правильне ціноутворення на викопне паливо дозволило б скоротити викиди, наприклад, заохочуючи виробників електроенергії переходити з вугілля на поновлювані джерела енергії і роблячи електромобілі ще більш дешевим варіантом для водіїв.

"Субсидії на викопне паливо були головним каменем спотикання у процесі G20 протягом багатьох років", - сказала Марія Пастухова з аналітичного центру e3g. - Тепер вся увага прикута до саміту лідерів G20 у кінці жовтня".

"Реформа субсидій вимагає підтримки вразливих споживачів, на яких вплине зростання витрат, а також працівників галузей, які просто повинні закритися, - говорить Іпек Генчсу з Інституту зарубіжного розвитку. - Це також вимагає інформаційних кампаній, які показують, як заощадження будуть перерозподілені на користь суспільства у формі охорони здоров'я, освіти та інших соціальних послуг: багато людей виступають проти реформи субсидій, тому що бачать в ній виключно те, що уряди щось забирають, а не повертають".

"Щоб стабілізувати глобальні температури, ми повинні терміново відмовитися від викопного палива, а не підливати масла у вогонь, - сказав Майк Коффін, старший аналітик аналітичного центру Carbon Tracker. - Вкрай важливо, щоб уряди припинили підтримувати галузь, яка знаходиться у занепаді, і замість цього прискорили перехід до низьковуглецевої енергетики».

Країни G20 виділяють майже 80% глобальних парникових газів. Більше 600 глобальних компаній, включаючи Unilever, Ikea, Aviva, Siemens і Volvo Cars, нещодавно закликали лідерів G20 припинити субсидії на викопне паливо до 2025 року.

"Реформа цін на викопне паливо не могла бути більш своєчасною, - заявили дослідники МВФ. - Припинення субсидій на викопне паливо також запобігатиме майже мільйонам смертей на рік від забрудненого повітря та залучить трильйони доларів для урядів».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка