У світі почали працювати три фабрики, які перетворюють вуглекислий газ у паливо


На початку жовтня у маленькому італійському місті Троє в тестовому режимі почала працювати фабрика, яка викачує з атмосфери вуглекислий газ і перетворює його у вуглецево-нейтральне паливо.

Таке ж підприємство з'явилося у канадському Сквамише та Швейцарії, передає hightech.

Фабрики з нейтралізації СО2 і очищення повітря відкрили два стартапи, які поставили за мету довести, що нова технологія дозволить не тільки врятувати світ від глобального потепління, але й створити нові робочі місця у вік автоматизації.

Примытно, що швейцарське підприємство продає видобутий з повітря СО2 у прилеглі теплиці.

"Фабрику для викачування СО2 з повітря можна побудувати де завгодно, а з видобутого матеріалу виробляти цілий ряд продуктів: від пластику до палива, - запевняє головний представник Climeworks Луїза Чарльз. - Наприклад, взуттєві компанії можуть закуповувати СО2 для виробництва підошв".

Сьогодні каліфорнійська компанія Newlight вже виробляє пластмаси AirCarbon з вуглецю, виловленого на полігонах і енергетичних підприємствах. За оцінками експертів, у майбутньому вона зможе організувати виробництво пластмас з СО2, видобутого прямо з повітря.

Стартап C2CNT перетворює парникові викиди у нановолокна, з яких можна створювати і велосипеди, і лопаті для вітрових турбін.

Інші компанії перетворюють виловлений вуглекислий газ у риб'ячий корм, бетон, а також метанол для використання у медицині або парфумерній промисловості.

"Вироби з виловленого в атмосфері СО2 повинні стати чимось на кшталт "органічної" їжі - люди готові переплачувати за продукти "без ГМО" або косметику, не протестовану на тваринах, - упевнений СЕО Carbon Engineering Стів Олдем. - Суспільний резонанс і попит на такі речі зробить індустрію конкурентоспроможною».

Наразі розробники створюють вуглецево-нейтральне паливо, яке зробить видобуток СО2 з повітря максимально вигідним. Згідно з останніми дослідженнями, викачування вуглекислого газу зараз обходиться у близько $100 за тонну, що поки дорожче за барель нафти.

Приміром, авіакомпаніям вуглецево-нейтральне паливо обійдеться в ту ж суму, що і звичайне реактивне. Carbon Engineering зможе окупити додаткові витрати за рахунок програми кредитування вуглецю або податку на викиди СО2.

Доступний вуглець – один із ступенів до індивідуального виробництва. Зараз цей процес вже відбувається в іншій області — енергетиці. Замість гігантських електростанцій, які забезпечують електрикою цілий регіон, будуються промислові та приватні сонячні та вітрові станції.

«Технологія видобутку СО2 з повітря зараз перебуває на тому ж етапі розвитку, на якому акумуляторні батареї були 10 років тому, а сонячні панелі - 20 років тому, — заявив дослідник з Центру глобальної енергетичної політики Колумбійського університету Хуліо Фрідман. - Інвестиційне співтовариство повинно зрозуміти, які перспективи відкриваються перед цією індустрією».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка