У світі набирає популярності новий вид спорту – пробіжка з прибиранням сміття

У світі набирає популярності плогінг - новий вид спорту, який поєднує пробіжку з прибиранням сміття. 

У соціальних мережах з'явилися цілі спільноти, у яких еко-бігуни обмінюються порадами та досвідом, діляться фотографіями зібраних відходів, використовуючи хештег #plogging, передає Експрес online

Сам термін “плогінг” складається зі шведського plocka upp, тобто підбирати, та англійського jogging - біг підтюпцем.

"Зібрав у лісі вздовж дороги, - хвалиться німець Франц Мюл і демонструє на фото великий пакет зі сміттям. - Важко повірити, що люди все це викидають з вікна авто. До речі, серед моїх знахідок є пляшка 1988 року".

Мода на плогінг, наймовірніше, поширилася зі Швеції. Сьогодні еко-бігуни є у США, Франції, Великобританії, Угорщині, Італії, Австралії, Ірані та багатьох інших країнах. 

"Сьогодні пробіг довкола нашого студентського містечка і зібрав п'ять мішків сміття, - пише еко-активіст Конор Мулваней зі США. - Практично все можна здати на переробку - наступного разу візьму з собою на пробіжку ще більше мішків".

"За дев'ять кілометрів пробіжки ми назбирали чотири сміттєві пакети", - пише користувач Лазар з Білорусі.

За даними фітнес додатку Lifesum, що допомагає відстежувати спалені калорії, плогінг допомагає спалити більше калорій, ніж звичайний біг чи їзда на велосипеді. «Щоб підняти сміття з землі, треба докласти додаткових зусиль, - пояснюють експерти. - Якщо під час звичайного бігу людина в середньому спалює в середньому 235 калорій за півгодини, то «екологічний» допомагає позбутися 288 калорій за такий самий проміжок часу».

"Я збираю сміття під час прогулянок впродовж останніх тридцяти років: зазвичай проходжу шість кілометрів, а в неділю - вісімнадцять, - зазначає житель Канади Джон Вальто. - За цей час назбирав близько тисячі мішків сміття".

В Україні плогінг наразі не популярний. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка