У світі кремній подорожчав на 300%

У світі зросли ціни на металевий кремній на 300% менше ніж за два місяці.

Дефіцит другого за поширеністю елементу на Землі викликаний скороченням виробництва в Китаї, передає mind.ua

Металевий кремній отримують шляхом нагрівання в печі звичайного піску і коксу. За останні два десятиліття ціна на даний ресурс коливалася в межах від $1200 до $2600 за тонну. Потім виробникам в провінції Юньнань було наказано скоротити виробництво на 90% від серпневого рівня з вересня по грудень, що обумовлено обмеженнями у поставках електроенергії, викликаними, в свою чергу, нестачею гідроенергетичних ресурсів і програмами з підвищення енергоефективності. В результаті ціни зросли до $10 439 за тонну.

Нинішня ситуація створює загрозу для безлічі промислових галузей: від автомобільних запчастин до сонячних панелей та комп'ютерних компонентів.

Скорочення виробництва в Китаї – а це найбільший виробник кремнієвої продукції у світі – стало результатом зусиль влади щодо зниження енергоспоживання.

На кремній припадає 28% земної кори (в масі), але продукція на його основі дуже різноманітна. Він використовується у виробництві комп'ютерних чипів, автомобільних запчастин, скла і бетону. В очищеному вигляді кремній використовується у сонячних батареях. Крім того, він служить сировиною для силікону, який широко застосовується у медицині, виробництві герметиків, дезодорантів і предметах домашнього вжитку.

Дефіцит викликає особливу тривогу в автопромі, де сплави кремнію і алюмінію використовуються для виробництва блоків двигунів та інших деталей.

Дефіцит вже торкнувся галузі сонячної енергетики. При впливі їдких хімічних речовин і високих температур металевий кремній перетворюється у полікремній, основний компонент сонячних панелей. Ціна на даний ресурс у минулу середу підскочила на 13% до $32,62 за 1 кг, і це найвищий рівень з 2011 року.

З початку червня 2020 року матеріал подорожчав більш ніж на 400%, оскільки стрімке зростання попиту на сонячну енергію змусило переробні підприємства вийти на повну потужність. На додачу, кремній активно застосовується в алюмінієвих сплавах.

Очікується, що ціни залишаться на високому рівні до наступного літа, після чого прогнозується зростання виробництва.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка