У світі 17% продуктів харчування щороку опиняється на смітнику – ООН

Жителі планети викинули у смітник понад 930 млн тонн продовольства, проданого у 2019 році.

Як йдеться у новому звіті Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП), втрати становлять близько 17% всіх вироблених продуктів харчування, передає news.un.org

Деяка кількість продуктів харчування не доходить до прилавка: залишається гнити на полі або псується при транспортуванні.

Автори опублікованої доповіді провели всебічний аналіз проблеми і розробили рекомендації, пов'язані з підрахунком втрат продовольства. «Якщо ми справді хочемо впоратися зі зміною клімату, врятувати біорізноманіття і вирішити проблему забруднення повітря, приватний сектор, уряди і пересічні громадяни повинні взяти участь у роботі зі скорочення втрат продовольства», – говорить Інгер Андерсен, виконавчий директор ЮНЕП.

Кожен житель України, Словаччини та Румунії, за даними доповіді, викидає в рік 70 кг продовольства. Найменш ощадливі в регіоні угорці – там на кожного жителя припадає по 90 кг продовольчих втрат на рік. У Вірменії та Азербайджані - це вже інший регіон в класифікації ЮНЕП - цей показник ще вище: 93 кг на рік на людину.

Прийнято вважати, що продукти харчування викидають у багатих країнах, однак, як з'ясувалося, ця проблема поширена всюди, хоча з найбідніших країн світу складніше отримати достовірну інформацію. В цілому, за даними дослідження, жителі планети викидають до 11% продовольства, яке купується, ресторани – 5%, а торгова мережа – 2%.

В результаті страждає навколишнє середовище - до 10% емісій парникових газів пов'язують саме з продовольчими втратами. «Скорочення втрат допоможе знизити обсяги викидів парникових газів, уповільнити руйнування природи, а також збільшити запаси продовольства, скоротити масштаби голоду і зберегти кошти», – говорить глава ЮНЕП. Скорочення продовольчих втрат - одне із завдань цілей сталого розвитку.

У 2019 році, ще до пандемії, 690 млн людей страждали від нестачі продовольства, а три мільярди жителів планети не могли дозволити собі здорове харчування. Пандемія істотно погіршила ці показники. Автори дослідження закликають всіх людей у світі не викидати продукти харчування. Вони також рекомендують включити боротьбу з продовольчими втратами у національні плани з протидії зміні клімату. Це питання буде обговорюватися на саміті продовольчих систем, який Генеральний секретар ООН планує скликати цього року.

Рішення будь-якої проблеми починається з оцінки її масштабів, а з цим, як уже зазначалося, не все благополучно: далеко не всі країни збирають дані відповідно до встановлених стандартів. У ЮНЕП планують провести ряд семінарів для країн-членів організації, щоб удосконалити методи збору та обробки інформації.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка