У сільській школі на Полтавщині встановлять сонячну станцію потужністю 5кВт

В 2018 році в одній із шкіл села Білики, що у Полтавській області, встановлять сонячну станцію потужністю 5-7кВт.

СЕС зявиться у Білицькій ЗОШ No2 у рамках проекту "Перша зелена школа у Полтавському регіоні", який реалізуватиме громадська організація "Еколтава", спільно з керівництвом закладу та Кобеляцькою районною радою, передає Полтава365

Як розповіла голова правління "Еколтави" Юлія Мельник, "зелений" проект планують реалізувати за кошти іноземного фонду. 

«Ми будемо встановлювати першу сонячну електростанцію потужністю на 5-7 кВт на Полтавщині з бюджету нашої організації, але кошти ми отримали від німецької організації "Урбіс", - пояснила вона. – СЕС, як мінімум, забезпечуватиме потреби школи в електроенергії».

За словами Юлії Мельник, для Білицької ЗОШ No2 будуть виборювати «зелений» тариф. «В українському законодавстві є проблемні моменти - і це може бути дуже дорого для навчального закладу, - розповідає вона. – Однак ми будемо працювати у цьому напрямку».

Крім встановлення сонячної електростанції, у Біликах планують випустити інформаційні посібники про відновлювальні джерела енергії та енергоефективність у бюджетних установах, провести практичні семінари для дітей, їх батьків та вчителів.

«У Біликах дуже активна громада, яка реально хоче перевести школу на "зелену" електроенергію, - каже Юлії Мельник. - Поступово школа буде утеплюватися і стане абсолютно енергонезалежною, сподіваюся, у навчальному закладі запровадять і сортування сміття».  Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка