У шведському містечку літнє тепло зберігають у землі, щоб взимку ним обігріватися

За допомогою сонячних опалювальних систем з великими сезонними акумуляторами тепла можна забезпечити більше 50% енергетичних затрат на опалення та гаряче водопостачання. В Європі існують подібні системи.

Теплова станція, країна

Площа сонячних колекторів, м2

Тип акумулятора

Нікварн, Швеція

7500

Добовий акумулятор теплової сонячної енергії, 1500 м3 водяний бак

Гамбург, Німеччина

3000

Сезонний акумулятор теплової сонячної енергії, 4500 м3 бетонний бак заповнений водою

Фрідрісхафен, Німеччина

3500

Сезонний акумулятор теплової сонячної енергії, 12000 м3 бетонний бак заповнений водою

Марсталь, Данія

18300

Добовий акумулятор теплової сонячної енергії, 2100 м3 водяний бак + 10000 м3 водяний басейн

Некарсульм, Німеччина

5044

Сезонний грунтовий акумулятор (duct heat store) теплової сонячної енергії


Для будівництва і успішної експлуатації грунтового акумулятора потрібно дотримуватися таких умов: відповідний склад грунту і достатньо вільного місця. Хорошими варіантами грунтів є скеляста основа або водонасичений грунт. Зарядка і розрядка грунтового акумулятора відбувається за допомогою вертикальних теплообмінників, які розміщені в свердловинах на глибині 30-100 м. На поверхні акумулятора знаходиться шар ізоляції, який затримує вивітрювання тепла. 

5.png

Спочатку прогрівається центральна частина , а потім тепло переміщується до периферії. При розрядці відбувається зворотній процес. Конструкція має можливість розширення.

Біля Стокгольму розробили сонячну теплову систему з сезонним грунтовим акумулятором. Місцевий муніципалітет ставив питання про забезпечення екологічності території. Для будівництва житлового масиву вибрали місце, оточене хвойним лісом. При будівництві використовували дерево твердої породи, водорозчинні фарби, екологічну ізоляцію. Мешканці виконують правила сортування сміття, що свідчить про максимальну турботу про довкілля. 

Сонячна система має 2400 м² сонячних колекторів, які розміщені на дахах 50-ти приватних будинків. Грунтовий акумулятор має об’єм 60 тисяч кубометрів. Є також 13 водяних баків-акумуляторів для гарячого водопостачання. Будинки мають теплі підлоги і додаткові електронагрівачі для опалення і гарячого водопостачання. 

4.png

Опалення будинків забезпечується системою теплих підлог з розрахунковою температурою 27/32 градуси. Загальна опалювальна площа – 5444 м². Щорічне споживання енергії для опалення – 595 МВт*год. 

Для спорудження грунтового акумулятора використали 99 свердловин глибиною 65 м і відстанню між ними 3 м. Майже 60% щорічного споживання енергії, яка йде на опалення, забезпечується від сонячної енергії. 

По темі: Як зберегти та використати взимку літнє тепло?

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка