У школах та лікарні на Київщині завдяки відмові від газу стало тепліше

Навчальні заклади у селах Велика Каратуль, Жовтневе, Лецьки, Пологи-Вергуни, Соснова, Світанок, Хоцьки (Переяслав-Хмельницький район, Київська область) та центральна районна лікарня перейшли з газу на альтернативні види палива.

Складна ситуація з блакитним паливом, зношеність газових котелень та відсутність коштів на їх реконструкцію змусило шість шкіл та лікарню Переяславщини обігріватися твердим паливом. До будівництва нових котелень та їх запуску перед опалювальним сезоном було залучено інвестора - ТОВ "УкрСпецТепло". Як результат, до настання холодів підприємство, яке інвестувало у встановлення твердопаливних котлів та введення іх в експлуатацію близько 6 млн. гривень, забезпечило заклади теплом. 

Нині будівлю центральної районної лікарні замість практично недієздатних газових котлів обігрівають твердопаливні, які працюють на дровах - переважно з дуба. Нову котельню обслуговує десять осіб - у три зміни. Кочегари, які мають керуватися спеціальною картою температурного режиму, підтримують середньодобову температуру теплоносія на виході на рівні 60-65 градусів. Головний оператор котельні контролює, щоб у дитячому відділенні було не менше 19-22 градуси тепла. 

Навіть досить високий тариф на закупку послуг від "УкрСпецТепло" - 1155 гривень за 1Гкал – виявляється ощаднішим, ніж використання газової котельні, витрати на щорічну підготовку та пуск яких (навчання та допуски операторів, заміна колосників, фланців, акти від газовиків і т. д.) складають понад 60 тис. гривень. На даний момент лікарня сплачує постачальнику лише за кількість спожитих гігакалорій тепла за встановленим тарифом. Натомість підприємство не тільки взяло на себе виробництво тепла - самостійно заготовляє паливо, обслуговує котельню, платить зарплату операторам, витрачається на воду і електроенергію, а й його подачу – контролює роботу спеціальних електричних насосів. 

Згідно з підрахунками, собівартість 1 Гкал теплової енергії газової лікарняної котельні за цінами на газ та електроенергію у січні 2015 року складає 1326 гривень. Лише на різниці вартості газового і альтернативного тепла економія за рік становитиме 539 174 гривень. Однак в існуючих реаліях ця цифра буде набагато більшою, адже ціни на блакитне паливо та електроенергію не сидять на місці.

Нині холодно буває лише у приміщеннях тих шкіл Переяславщини, які зовсім не подбали про заміну вікон, ущільнення дверей, утеплення стін і дахів та не привели до ладу тепломережі. Нині в класах найбільш енергоефективної Жовтневої школи, де були замінені всі вікна, утеплені двері, оновлена мережа, навіть занадто тепло. Примітно, що інвестор за власні кошти - 49 тис. гривень - переробив розводку труби подачі гарячої води, яка була заведена у будівлю навчального закладу через горище. 

У Великокаратульській школі, яка має оновлену й утеплену теплотрасу та енергоощадні вікна, які були встановлені завдяки проекту ЄС, теж тепло. Нова котельня, яка обігріває не тільки загальноосвітній навчальний заклад, а й дитсадок, будинок культури, магазин і сільську раду - близько 4 тисяч метрів квадратних, з яких 2,3 тис. метрів квадратних - двоповерхова школа, працює цілодобово на відміну від газової. Під час опалювального сезону 2013-2014 років з метою економії блакитного палива котли запалювали з 5 до 13 години – приміщення школи за цей час не встигало нагрітися. Як результат, у морозяні дні у класах було лише плюс 12-13 градусів. І це при тому, що енергоощадні вікна економили тепло і підвищували температуру на 4-5 градусів.

Зараз Великокаратульська школа споживає 3 Гкал тепла щодоби(за ціною 1130,5 грн. за 1 Гкал.), тоді як у попередній сезон за добу (в режимі глибокої економії!) в середньому спалювала 800-900 кубометрів газу(ціна - близько 4 тис. гривень за тис. кубометрів). 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка