У селі на Вінничинні запустили станцію з біоочистки стоків

У Вінницькій області у селі Іллінецьке запустили станцію з біоочистки стоків та систему водовідведення.

Переробляти рідкі відходи та отримувати якісну питну воду населений пунк почав у рамках швейцарсько-українського проекту з децентралізації DESPRO, передає I-vin.info.

Як зазначив директор Швейцарського бюро співробітництва Хольгер Тауш, вперше за історію проекту DESPRO в Україні було побудовано станцію з біоочистки стоків у селі.

«Ми маємо змогу якісно оцінити, куди і яким чином вкладено кошти, які надаються за нашою програмою, - каже він. - Такий об’єкт по переробці рідких відходів повинна мати кожна громада».

Загальна вартість проекту становить 1,9 млн грн., з яких 1,5 млн гривень - внесок швейцарсько-українського проекту DESPRO, 117 тис гривень – сільської громади, яка об'єдналася у кооператив, 210 тис гривень - бюджетів району та села, а також понад 50 тис. гривень вклало місцеве господарство.

Загалом проект DESPRO працює на території Іллінецького району з 2008 року. З тих пір у районі було побудовано 54 км водопровідних мереж, відновлено роботу семи артезіанських свердловин, побудовано дві нові свердловини. У підсумку - забезпечено якісною питною водою вісім населених пунктів. Загальний обсяг інвестицій у водопостачання склав 5 млн. 240 тис. грн. У Вінницькій області, завдяки проекту DESPRO, наразі проведено водопостачання у понад 50 населених пунктах.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка