У селі на Дніпропетровщині виробляють з жому, стічних вод та силосу 50 000 куб м біогазу на добу

У селі Єлизаветівка, що на Дніпропетровщині, виробляють з бурякового жому, силосу, стічних вод та пташиного посліду 50 000 кубометрів біогазу на добу.

З отриманого біопалива отримують теплову та електричну енергію, а також органічне добриво, передає Вісті Придніпров’я.

Біогазову станцію встановили на території птахофабрики п’ять років тому – ефективна утилізація відходів не тільки позбавила селян від нестерпного смороду, а й дозволила виробляти «зелену» енергію.

Як розповів економіст департаменту інноваційного розвитку та ресурсу ефективності підприємства Олександр Шутка, 5% вироблених з біогазу енергоресурсів птахофабрика використовує для особистих потреб, а решта йде на продаж у загальне користування - вироблена енергія дозволяє обігріти більше 15 000 квартир.

«У спеціальних резервуарах — ферментаторах ми змішуємо курячий послід, стічні води та силос «сорго» - і отримуємо біогаз, - пояснює фахівець. – Щодоби виробляємо понад 50 тисяч метрів кубічних біогазу, з яких отримуємо більше 100 тисяч кВт-год електроенергії».

На додачу, в результаті переробки бурякового жому, силосу, стічних вод та пташиного посліду утворюються біодобрива для ґрунтів.

«Використовувати курячий послід для підживлення рослин у чистому вигляді небезпечно - це може зашкодити рослинам та ґрунту, - пояснює заступник директора аграрного інституту бізнесу Любов Максимова. – А біогазова станція дозволяє глибоко переробити та знешкодити курячий послід».

Виробництво біогазу безперебійне – система повністю автоматизована і не потребує постійного втручання працівників.

У реалізацію проекту інвестували 15 мільйонів євро.

Як зауважив директор департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА Руслан Стрілець, єлизаветівське підприємство не споживає електроенергію, вироблену на вугільних ТЕС, і тим самим, економить природні ресурси, передають Харківські Вісті

«Виробництво продуктів споживання відбувається з використанням власних же ресурсів, - каже чиновник. - Це замкнутий цикл: щоб зробити кожну одиницю тієї ж курки, яку ми купимо в магазині, не потрібно витрачати електроенергію, яку виробляє ТЕС».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: