У першому півріччі у світі зупинили вугільні енергоблоки потужністю 21 ГВт

У січні-червні 2020 року було виведено з експлуатації 21,2 ГВт вугільних енергоблоків.

Згідно зі звітом Global Energy Monitor, глобальні потужності електроенергетики, що працюють на основі вугілля, скоротилися вперше в історії, передає renen

Найбільший внесок у падіння вугілля внесла Європа, де були закриті вугільні енергоблоки загальною потужністю 8,3 ГВт. Примітно, що у другій половині року на європейському континенті планується виведення з експлуатації ще 6 ГВт.

В результаті зниження встановленої потужності вугільної генерації склало 2,9 ГВт. «Пандемія covid призупинила розвиток вугільної електроенергетики по всьому світу і дає країнам унікальну можливість переглянути свої плани на майбутнє в галузі енергетики і вибрати оптимальний з точки зору витрат шлях, який полягає у заміні вугільної генерації чистою енергією», — зазначила Христина Ширер, програмний директор з вугілля в Global Energy Monitor.

У той же час деякі країни, зокрема, Бангладеш і В'єтнам розглядають можливість обмеження або відстрочки будівництва нових вугільних електростанцій, додає Global Energy Monitor.

У січні-червні 2020 року у світі було введено в експлуатацію 18,3 ГВт вугільних електростанцій, більшість з яких -11,4 ГВт - знаходиться в Китаї.

На даний момент у КНР працюють на вугіллі електростанції загальною потужністю 1023 ГВт — половина світового парку. Друге та третє місце у вугільному рейтингу займають Сполучені Штати та Індія, кожна з яких експлуатує близько 11% вугільних електростанцій світу.

За даними Global Energy Monitor, наразі у світі все ще будується близько 190 ГВт вугільних потужностей, а 332 ГВт знаходяться на стадіях планування і проектування.

Згідно з доповіддю, будівництво нових вугільних потужностей у КНР призведе до їх надлишку і зниження коефіцієнта використання встановленої потужності (КІУМ) до 45% до 2025 року.

Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніо Гутьєрреш раніше закликав ввести мораторій на будівництво нових вугільних електростанцій після 2020 року для досягнення цілей Паризької кліматичної угоди.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: