У об’єднаній територіальній громаді на Сумщині побудували найенергоефективнішу адмінбудівлю в Україні

У Миколаївській об’єднаній територіальній громаді на Сумщині побудували найенергоефективнішу адміністративну будівлю в Україні.

Новий Центр надання адміністративних послуг зведений за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" відкриють у березні, передає decentralization.gov.ua.

Приміщення адмінбудівлі побудоване з SIP-панелей з додатковим утепленням, що дозволило досягнути показника опору теплопередачі до 50% вище, ніж при будівництві за методом "цегла плюс утеплення".

У ЦНАПі встановили тепловий насос "повітря/вода", який у поєднанні з підлоговим опаленням забезпечує найвищу енергоефективність системи, для вентиляції використали технологію рекуперації, яка утилізує до 95% тепла повітря та підтримує оптимальний рівень вологості.

Як зазначив керівник навчального центру Асоціації енергоаудиторів України Вадим Литвин, проектні рішення адмінбудівлі у Миколаївській ОТГ дозволять досягнути вищих показників енергоефективності, ніж закладені у діючих в Україні нормативних документах.

«ЦНАП можна буде віднести до однієї з найбільш ефективних адмінбудівель за умови виконання робіт відповідно до проекту», - пояснює він.

За словами керівника з напряму покращення якості адмінпослуг для населення Програми "U-LEAD з Європою" Сусанни Делланс, шведський досвід у сферах надання місцевих послуг та "зелені технології" поєднані з ентузіазмом громади у втіленні проекту створили умови для появи в Україні найбільш енергоефективного ЦНАПу, який не лише забезпечуватиме якісні та доступні адмінпослуги для жителів, а й дасть змогу заощаджувати кошти ОТГ.

Згідно з попередніми підрахунками, новий ЦНАП витрачатиме на опалення та вентиляцію, як мінімум, у чотири рази менше електроенергії, ніж звичайні адмінбудівлі.

Згідно з Європейською класифікацією енергозбереження будинків, адмінбудівля, яка з'явиться в ОТГ, може отримати один з найвищих класів енергоефективності.

Енергоефективний ЦНАП надаватиме більше 100 адміністративних послуг і обслуговуватиме понад 10 тисяч жителів Миколаївської ОТГ Білопільського району. В центрі будуть працювати 7 фахівців, які пройшли навчання за спеціально розробленою програмою.

В ОТГ України заплановане відкриття 26 ЦНАПів в рамках початкової фази з покращення якості надання адмінпослуг Програми "U-LEAD з Європою".    

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка