У норвезькому місті побудують енергонезалежний район посеред озера

У новерзькому місті Берген на озері Store Lungegardsvann побудують енергонезалежний район.

Проект розробляє лондонське бюро Waugh Thistleton, передає Хмарочос

Новий екологічний район, який називатиметься Trenezia і буде розрахований на півтори тисячі домогосподарств, з’єднає два міські береги та приваблюватиме місцевих як культурний осередок - пов'яже стару частину міста з міським центром мистецтв, на якому також облаштують пляж.

Згідно з планом, штучні острови будуть зведені посеред озера. "Попит на електроенергію в районі буде мнімальним завдяки енергоефективному проектуванню та технологіям економії води і струму, - пояснюють у Waugh Thistleton. - По- друге, район генеруватиме більше електроенергії, ніж споживатиме, що допоможе компенсувати викиди вуглецю в атмосферу".

Згодом на штучних островах планують встановити біогазові установки та теплові насоси.

Будинки будуватимуть з деревини, а фундамент - з матеріалів, які виготовляють найближчі підприємства.

Для освітлення району взимку прокладуть "сонячний коридор", щоб максимально підсилити природнє освітлення у житлі. Відповідно, висотність будівель також буде врегульована для збалансованої тіні.

Вздовж району спорудять плавучі зони відпочинку, зокрема басейн, місце для громадських заходів та причали.

В невеликих будівлях селитимуть сім'ї, а у багатоповерхових - пари, студентів та інші групи населення, яким не потрібно багато житлової площі. При цьому, залежно від виду житла відрізнятиметься й оформлення будинків.

Між більшими будівлями, серед яких будинок пристарілих та ясла, облаштують громадські зони для урізноманітнення взаємодії в місті. Між меншими облаштують дворики, зелені зони та зони відпочинку. Пересуватись районом можна буде завдяки місткам та доріжкам, звідки також відкривається краєвид на озера та гори.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка