У найхолоднішому регіоні Туреччини вирощують помідори на геотермальній енергії

У найхолоднішій частині Східного регіону Туреччини для обігріву теплиці використовують 5 геотермальних сведловин.

Проект у регіоні Чалдіран-Айранджілар у Вані, де сніг і холодна погода панують більшу частину року, реалізувала фірма Çaldiran Geothermal Inc. за підтримки Міністерства землеробства та лісового господарства у 2016 році, передає east-fruit.com

Високотехнологічна теплиця площею 34000 м2 (включаючи 500 м2 розсадного відділення) розташована на території, де товщина снігового покриву досягає 1,5-2 м, а сибірські морози спостерігаються з 20 грудня по 20 лютого. У цьому регіоні була зареєстрована найбільша у Туреччині температура на рівні - 46,4 оС.

Для обігріву теплиці використовується вода з середньою температурою 90 ° C, що отримується з 5 геотермальних свердловин.

Теплиця дозволяє вирощувати огірки та понад 1000 тонн томатів.

«Регіон багатий геотермальними водними ресурсами і виробляти продукцію можна у будь-який час року, - говорить координатор проекту Юсуф Ташкін. - У найхолодніші дні, коли температура зовні досягає -36-40оС, температура повітря у теплиці не знижується нижче +15оС».

У Туреччини не було досвіду вирощування томатів у настільки екстремальних умовах до 2016 року.

Учасники дорого вартісного проекту дуже хвилювалися, коли температура повітря знизилася і випало багато снігу. «Ніхто не вірив у можливість успішної експлуатації теплиці на висоті 2050 м при температурі зовнішнього повітря -46оС, оскільки різниця температур (дельта Т, ΔT) у такому випадку досягає 50-60 оС (+15оС і-46ос), - каже агроконсультант Мурат Чичкелі. - Однак вже четвертий рік тут вирощують томати (кистьові, черрі і коктейльні), а також огірки».

Для запилення рослин у теплиці використовують джмелів, розповідає член правління компанії Мехмет Емін Бейіш. «Завдяки джмелям ми можемо вирощувати томати без застосування фіто-гормональних засобів, - підкреслює він. - Завдяки біометоду значно знизилося використання пестицидів».

Продукція теплиці має сертифікати безпеки і якості GlobalGAP і ITU.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка