У національному парку "Синевир" встановили 2 преси для ПЕТ-пляшок

У Національному природному парку "Синевир" встановили два преси для ПЕТ-пляшок.

Проблему найпоширенішого забруднювача довкілля почали вирішувати в рамках співпраці з угорськими інвесторами, налагодженої з ініціативи голови Міжгірської РДА Василя Худинця й голови Колочавської сільради Юрія Кливця, передає chas-z.com.ua.

«Прийом ПЕТ-пляшок поки що налагоджено не з усього регіону парку, бо ж прес тільки запустили, а сировини вистачає - під час екоакцій зібрали десятки біг-бегів такої тари, - зазначає начальник відділу еколого-освітньої роботи НПП "Синевир" Юрій Бабічин. – До того ж ПЕТ-пляшки необхідно відсортувати за розміром та кольором, потім спресувати, спакувати та відправити на переробку, кришки пакуються окремо».
Преси дозволять зменшити кількість відходів, які досі потрапляли у навколишнє середовище, продовжує фахівець. «У природі ПЕТ-пляшка розкладається 100 років, - нагадує Юрій Бабічин. - Наразі НПП "Синевир" наполегливо просить місцевих жителів і туристів уникати зайвого пакування й не викидати сміття абиде».

У майбутньому збір та відправлення на пресування ПЕТ-пляшок планують організувати в усіх населених пунктах Тереблянської долини Міжгірщини.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка