У місті на Волині встановили першу приватну станцію моніторингу якості повітря

У місті Нововолинськ встановили першу приватну міні-станцію системи громадського моніторингу атмосферного повітря.

Відтепер мешканці 15-го мікрорайону можуть спостерігати за станом навколишнього середовища онлайн, передає bug.org.ua.

Прилад заміряє такі показники як NO2 (Оксид азоту) , C2H5OH (Етанол), H2 (Водень), NH3 (Аміак), CH4 (Метан), C3H8 (Пропан), C4H10 (Бутан). Зафіксовані цифри співвідносяться з гранично допустимою концентрацією забруднюючої речовини в атмосферному повітрі і з’являються у реальному часі на сайті https://eco- city.org.ua/.

"Першу приватну станцію моніторингу якості атмосферного повітря встановили небайдужі мешканці і підключили до глобальної мережі моніторингу, - повідомив на своїй сторінці у Фейсбук депутат обласної ради Борис Бабійчук. - Датчик облаштували на 15-му мікрорайоні".

Відтепер містяни можуть контролювати, чим вони дихають, і у випадку перевищення нормативів показників звертатися у Держспоживслужбу, продовжує він. «Відповідно до чинного законодавства кожен українець має право вимагати перевірити якість повітря, - підкреслює Борис Бабійчук.

Приміром, станом на 8:45 24-го жовтня, поточний стан якості повітря у 15-му мікрорайоні Нововволинська, згідно з вимірами станції, є небезпечний. Показники значно перевищували норми.


Приватну станцію моніторингу якості повітря можна встановити на власному балконі чи будинку, зауважує Борис Бабійчук, додаючи що її вартість становить від 1800 до 3000 гривень.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка