У місті на Львівщині запустили сонячну станцію потужністю 3,4МВт

У місті Глиняни(Львівська область) запрацювала на повну потужність 3,4-мегаватна сонячна електростанція.

СЕС займає 10 гектарів і складається з 13 тисяч фотоелектричних панелей, передає zolochiv.net.

«Станцію розташували на піщаних, заболоченіх землях, які не можна використовувати під сільськогосподарські угіддя, - говорить мер одного з найменших міст Львівщини Ігор Шульга. – Згідно з генеральним планом, ця ділянка була переведена у «землі промисловості».


Сонячну станцію побудувало і ввело в експлуатацію у січні 2019 року українсько-канадське ТзОВ «Pure power». У проект було інвестовано 110 млн гривень.

За словами представника компанії «Еко-Оптіма» Юрія Федака, який розробляв проект станції, СЕС вироблятиме 3,8-3,9 млн кВт-год електроенергії у рік і здатна забезпечити на 50% енергопотреби Глинян. «Сонячні панелі гарантовано вироблятимуть 85% від їх номінальної потужності протягом 25 років, - зазначає він. – Однак СЕС планують експлуатувати без ремонтів 30-35 років».


Згідно з підрахунками, річне виробництво електричної енергії забезпечить покриття 4% річного споживання Золочівського району.

На додачу, завдяки СЕС міський бюджет отримує додаткові надходження від оренди земельної ділянки площею 10 га у сумі 186 тис. гривень, розповідає мер Глинян Ігор Шульга.

Незабаром у Глинянах мають намір побудувати ще одну сонячну електростанцію вже на 36 гектарах. «Наразі земельна ділянка вже в оренді і місто отримує близько 800 тис. гривень у рік, - розповідає він. - Проект реалізуватиме ТОВ «Глиняни-Енерджі», інвестиції у будівництво станції складуть близько 300 млн гривень».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка