У місті Гамбург заборонять їздити на авто

Влада німецького міста Гамбург розробляє програму з позбавлення міста від автомобілів. Передбачається, що до 2034 року на 40% території м.Гамбург не буде автомобілів. 

Програма Grünes Netz (Зелена мережа) передбачає повну заборону на рух приватного транспорту у всьому центрі міста. А пересуватися по Гамбургу в майбутньому люди зможуть за допомогою велосипедів, на громадському транспорті або просто-напросто пішки. Крім того, значну роль відіграватиме водний транспорт, який буде ходити по річці Ельба. 

1.jpg

Нагадаємо, Гамбург є ​​другим за величиною містом в Німеччині з майже двохмільйонним населенням і є одним з найбільших портових міст в Європі. Як і більшість міст старого світу, Гамбург проектувався і будувався раніше появи першого автомобіля. Старі вулички з перехрестями нестандартної форми роблять проїзд на автомобілі все більш складним, а пробки - все більш обширними. 

Читайте також: Велосипедисти щасливіші, ніж пасажири громадського транспорту

«Ми збираємося з'єднати всі парки, зони відпочинку, сквери і навіть кладовища в єдину мережу, пересування по якій буде можливо від околиць до самого центру ... Наша задача створити таку інфраструктуру, щоб через 15-20 років ви могли пересуватися без проблем по місту на велосипеді або пішки ... », - пояснює Ангеліка Фрітш (Angelika Fritsch) з гамбурзького Управління міського будівництва та навколишнього середовища. 

В адміністрації Гамбурга пояснюють необхідність переходу на рух без авто наявністю явних ознак глобального потепління в місті (спостерігається підвищення середньої температури на 9 ° С) та іншими супутніми екологічними проблемами. 

Зараз архітектори продумують мережу велодоржек. 

3.jpg 2.jpg

На місці сьогоднішніх доріг в місті розіб'ють додаткові парки і сади, де проходитиме ланцюг велосипедних і пішохідних доріжок. Безумовно, це вкрай позитивно вплине на екологічний стан міста.

Хоча є одна серйозна проблема - Гамбург розташований на півночі Німеччини і взимку там буває досить холодно. Чи будуть мешканці Гамбурга в холоду погоду користуватися велосипедами?

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка