У лісі на Чернігівщині знайшли 35 тисяч викинутих ртутних ламп

В лісосмузі неподалік села Змітнів, що на Чернігівщині, грибники виявили цілу гору відпрацьованих люмінесцентних ламп. Екологи були вражені масштабом. За попередніми підрахунками, на стихійному звалищі близько 35 тисяч ртутних ламп, повідомляє ТСН.

Надзвичайники та екологи знахідку вже дослідили і взяли на аналіз проби грунту. Зараз шукають тих, хто привіз сюди небезпечні лампи. Сліди свого злочину вони особливо не приховували: деякі лампи загорнуті в мапу України, на деяких є написи «екзамен з алгебри», а на інших навіть зазначається номер школи.

Очевидно, що ці лампи здавали на утилізацію гімназії, школи, дитячі задки. На коробках зафіксовані їхні адреси: БДЮТ «Дивоцвіт, вул. Вербицького, 4Б; СЗШ №266, вул. Вербицького, 14-Г; СШ №302, вул. Декабристів, 8-А; гімназія №237, вул. Вербицьокого, 28-Г тощо. Всі вони знаходяться у Дарницькому районі Києва. Журналістам підтвердили: з усіх навчальних закладів зібрали 24650 ртутних ламп і заплатили за їхню утилізацію понад 99 тисяч гривень.Забирати лампи на утилізацію мало ТОВ «Еко-План-Сервіс». Однак за адресою вказаною в договорі з освітянами (м.Київ, вул. Голосіївська,13А, оф. 581) знаходиться житловий будинок.

У поліції тільки збираються відкривати кримінальне провадження за ст. 239 (забруднення або псування земель), тому слідство ще не розпочали. Жителі Змітніва сподіваються, що винуватців все ж таки розшукають. Адже вивозити ртутні лампи з лісосмуги треба терміново, інакше на утилізацію доведеться витратити сотні тисяч гривень, а поки ці гроші виділятимуть, мине чимало часу.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка