У квітні Google планує запуск вітряних турбін, схожих на літаки

Вже у квітні цього року співробітники науково-дослідної лабораторії Google X запускатимуть в небо незвичного «вітряного змія», що здатен генерувати енергію. 

Ще у 2013 році Google купила компанію Makani Airborne, що займається розробкою специфічних вітряних турбін. Особливість турбін Makani Airborne полягає в тому, що вони більше схожі на невеликі літаки, прив'язані до мотузки. Така турбіна піднімається в повітря і ловить на певній висоті потоки сильного вітру, передаючи вироблену енергію вниз до акумулятора. Таким чином, комп'ютерний змій-аероплан швидко літає по колу на великій висоті і генерує потік електроенергії з восьми турбін. Вітер на висоті набагато сильніше, так що змій, теоретично, набагато ефективніше вітряка стандартної конструкції, повідомляє портал  Energy-Fresh

За багатьма параметрами повітряні змії виграють у звичайних вітряків. Приміром, вони мобільні, а для їх запуску не потрібно будувати споруди в 200-400 тонн, як для «наземних» стаціонарних вітряків.

2.jpg

Корпорація Google вкладала гроші в стартап Makani ще з моменту його заснування у 2006 році, а в 2013 році купила цю компанію.  Два роки тому успішно пройшла випробування експериментальна модель літаючого вітряка M30, потужністю в 30 кіловат при розмаху крила 8 метрів. 

Наразі настала черга для нових експериментів. Вже наступного місяця Google планує почати випробування «енерголітака» з розмахом крила більше 25 метрів (приблизно в три рази більше ніж оригінальні турбіни Makani Airborne).

3.jpg

Нова модель M600 має потужність 600 кіловат, з розмахом крила 25,6 м, висотою польоту 250 метрів, довжиною троса 450 м.

Один такий повітряний змій здатен повністю забезпечити енергією маленьке поселення на 60 будинків або один багатоквартирний будинок у місті.

4.jpg

У компанії стверджують, що під час тестування жодна з турбін не ламалася і не розбивалася. Однак для того, щоб довести надійність такого виду вітрогенераторів, в Google запланували їх випробування на узбережжі Каліфорнії, де швидкість вітру досягає 32 км/год, а напрямок вітру може змінюватись на 90 градусів протягом однієї секунди.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка