У країнах ЄС потужності вітрових електростанцій сягнули 5,1 ГВт за півріччя

Рівень установки вітроелектростанцій у Європі залишався стабільним у першій половині цього року, незважаючи на вплив Covid-19. У звіті WindEurope зазначається, що у першому півріччі цього року було встановлено 3,9 ГВт вітрових потужностей на березі моря та 1,2 ГВт в морі, інформує Renews.biz.

Наземні установки дещо перевищили середній показник за попередні три роки та становили 3,7 ГВт. Німеччина мала найбільше наземних установок (587 МВт), хоча це значно нижче історичних рівнів. За нею слідує Франція із 494 МВт вітрових електростанцій.

Великобританія встановила більшість нових потужностей в морі (483 МВт), друге місце посідає Бельгія (235 МВт), потім йдуть Нідерланди (224 МВт) та Німеччина (213 МВт).

Компанія WindEurope заявила, що її початковий прогноз на 17,7 ГВт зараз малоймовірний, а дефіцит, ймовірно, складе близько 20%. Вітер забезпечив 17% електроенергії в Європі, тоді як фінансування нових вітроелектростанцій досягло рекордних 14,3 млрд. євро.

WindEurope зазначає, що через триваючу пандемію Covid-19 ланцюг поставок для вітрової промисловості зазнав великих перебоїв протягом шести місяців до кінця червня, особливо щодо виробництва та складання компонентів вітрогенераторів та імпорту підкомпонентів, головним чином з Азії.

Covid-19 також вплинув на попит та виробництво електроенергії протягом перших шести місяців року. Попит на електроенергію в більшості країн Європи знизився на цілих 25% у найгірший період (середина березня до середини травня). Вітер виробляв 241 терават-годину електроенергії, покриваючи 17% потреб Європи.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка