У двох львівських школах облаштують еко-садки

У 2017 році в двох школах Львова облаштують урбан-сади з еко-городами.

Як зазначив співзасновник дизайн-бюро Сергій Гощицький, який проектує простір у середній школі No69, пустирі на території загальноосвітніх навчальних закладів перетворяться на спеціальні місця для проведення уроків на вулиці, передає Leopolis.news

«У школі No69 плануємо розбити еко-город у спеціальних дерев'яних коробах - можливо, культури щороку змінюватимемо, - розповідає дизайнер. – Там, де раніше росла трава чи, як максимум, кілька чорнобривців, створимо комфортний простір із красивими клумбами, лавками із габіонів - наповнених каменем "корзин", які дуже важко вкрасти через велику вагу - понад 600 кг, які коштують не більше, ніж металеві конструкції і, на додачу, дуже красиво виглядають».

За словами Сергія Гощицького, для шкільних урбан-садів вибиратимуть нетипові рослини." У 69-ій школі, де ми робитимемо міський сад, росте алича, яку учні не їдять і яка перетворюється на домівку ос і мух в кінці літа, що небезпечно, - пояснює фахівець. – Ми ж розіб’ємо сад вічного цвітіння: посадимо кілька магнолій, красиві квітучі рослини, дерева з смачними плодами".

Примітно, що міський сад у школі No69 облаштовуватимуть учні, батьки, вчителі та дизайнери. Роботи розпочнуться вже в кінці квітня.

Як зазначила керівник ГО "Львівський клуб органічного землеробства і пермакультури" Тетяна Чучко, у ЗОШ No23 ініціаторами належного облаштування 2 гектарів території стали батьки та діти, які розробили екологічний проект і отримали кошти з міської ради.

"Зараз простір біля школи має жахливий вигляд: дітям нема куди вийти - довкола болото, - пояснює фахівець. - Маємо завдання, щоб після проведення робіт деякі уроки можна було проводити на вулиці, бо вивчення природи на природі - це логічно та правильно".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка