У Золотоноші виявляють паліїв сміття за допомогою дронів

У місті Золотоноша (Черкаська область) виявляють паліїв сміття за допомогою дронів.

Підійти до проблеми задимлення міста з повітря комунальників змусили малоефективні наземні рейди, передає «КП» в Україні.

«Жителі дуже багато скаржилися на дим, тому у 2015 році ми створили відділ контролю за благоустроєм, почали рейди, до речі, не тільки на паліїв, стежили і за порядком на прилеглих територіях, щоб не клеїли рекламні оголошення на стовпах, щоб не створювали звалища в недозволених місцях, - згадує начальник управління ЖКГ Золотоноші Олександр Флоренко. - Зіткнулися з проблемою: виїжджаємо у ввечері у повністю задимлений квартал, але визначити місце, де палять, дуже важко: дуже щільна забудова в кварталі, сутінки, тоді й з'явилася ідея залучити активістів, у яких є безпілотники».


Відгукнувся авіаційний інженер Олександр Бойко: на його аматорський планер повісили камеру і відправили в небо, продовжує комунальник.

«Планер передавав "картинку", яка пересилалася контролерам на місцях, і ті виписували штрафи - під час першого пробного запуску за 5 хвилин польоту було виявлекно 3 вогнища на вулицях, а ще через 5 хвилин перевіряючі вже стояли на порозі у порушників, - розповідає Олександр Флоренко. - Почалися повітряні рейди - і відсоток складених протоколів збільшився у 300 разів».

Управління ЖКГ Золотоноші придбало власний дрон за 13 тисяч гривень. «Керуємо дроном з мобільного телефону, однією кнопкою, потрібен тільки wi-fi, - пояснює комунальник. - Відразу йде картинка на екран, робимо фотографію порушника, а потім він отримує штраф - від 340 до 1360 гривень».

Крім повітряних рейдів в Золотоноші працює так званий «сусідський» контроль – про палія повідомляють люди, які живуть з ним поруч, зауважує Олександр Флоренко.

«Зараз люди стали настільки нетерпимі до порушень і знають, що є контроль, і якщо вони звернуться, то буде реагування, що телефони не замовкають! – каже комунальник. – Пишуть і у "Вайбер", і у "месенджер", кидають фотографії – якщо раніше українцям здавалося дивним, що десь у Німеччині передають чиновникам інформацію про порушення норм з боку сусідів, то зараз у Золотоноші – це нормальна практика».

Як результат, зараз місто дихає вільно. Хоча ще кілька років тому місцеві палили не тільки траву та листя, але і побутове сміття – останнє практично цілий рік.

За словами Олександра Флоренка, містяни не люблять не лише паліїв сміття, але й розклеювачів оголошень. «Золотоноша, мабуть, чи не єдине місто в Україні, де немає реклами на стовпах», - з гордістю каже комунальник.

Для гілок та інших городніх відходів у Золотоноші облаштували спеціальні майданчики біля багатоповерхівок та у приватному секторі, з яких централізовано вивозяться відходи.

Можна замовити й індивідуальне вивезення сміття, зауважує Олександр Флоренко. «Люди можуть там, де ще немає майданчиків, зателефонувати, скинутися з сусідами по 20 гривень, а сміттєвоз все забере», - пояснює чиновник.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка