У Запорізькій області запустили демонстраційний проект переробки деревини для отримання енергії

У селі Костянтинівка (Запорізька область) запустили демонстраційний проект переробки деревини від обрізки садів інтенсивного типу для отримання енергії.

Захід реалізувала на базі Блексі Фрут компані 28 березня компанія НТЦ «Біомаса» спільно з Асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» у рамках проекту «uP_running – Стале використання деревної біомаси від обрізки і викорчовування багаторічних сільськогосподарських насаджень», який фінансується програмою досліджень та інновацій Європейського Союзу «Горизонт 2020», передає uabio.org

Як зазначають організатори, у високотехнологічних яблуневих садах на слаборослих підщепах із щільністю посадки 3000 дерев/га щорічно обрізають від 2,2 до 3,3 т/га деревини вологістю близько 48%.

Генеральний директор Блексі Фрут компані Василь Мікулін ініціював перероблення у тріску обрізане гілля, яке зазвичай виштовхують із рядів саду трактором із волокушею, складають у великі купи і спалюють. Для реалізації проекту придбали сучасний подрібнювач деревини, місткий причеп та твердопаливний котел із автоматичною подачею палива, який буде встановлено у цьому році.


Отримане біопаливо будуть використовувати для опалення будівель або як мульчу для дерев.


Вологу тріску перевозять до спеціальних сховищ, де вона підсушується та зберігається до опалювального періоду. Згідно з підрахунками, із одного гектару саду, враховуючи втрати біомаси під час технологічних операцій діючого ланцюжку, у середньому отримують 1,2 т тріски вологістю 25%, що еквівалентно за нижчою теплотворною здатністю близько 450 куб. м природного газу.

Використання тріски із садових обрізків для опалення адміністративної будівлі підприємства замість природного газу довело економічну привабливість ініціативи навіть з твердопаливним котлом ручного завантаження.

Василь Мікулін планує у подальшому збільшити обсяги виробництва деревної тріски і встановити ще декілька сучасних твердопаливних котлів із автоматичною подачею палива. 
«Наш ланцюг для виробництва та логістики тріски зможе забезпечити потреби у біопаливі як домогосподарств, так і об’єктів соціальної сфери Костянтинівки, зокрема, трьох шкіл, - каже він. - При цьому будуть створені нові робочі місця, а місцевий бюджет заощадить кошти».


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка