У Запоріжжі запустили в роботу міні-ГЕС потужністю 520 кВт

У Запоріжжі на Червоній річці(Суха Московка) побудували гідроелектростанцію потужністю 520 кВт.

Об'єкт звело ТОВ "Гідропауер-1"(Київ) на найбільшій загаті річки - між Капустяним кладовищем і запорізькими заводами, - на так званому «шламонакопичувачі», де стоки із заводів через дві великі труби потрапляють у річку, передає mig.com.ua.

«Проект із раніше понесеними екологічними наслідками» не тільки не створить нових негативних наслідків для довкілля, а й може за рахунок використання потужностей існуючого водосховища налагодити екологічну ситуацію шляхом виробництва екологічно чистої енергії», - йдеться у повідомленні.

Капустянську міні-ГЕС ввели в експлуатацію наприкінці 2018 року. Кредит на реалізацію проекту надав АТ "Укргазбанк" у розмірі 700 тис. євро.

Першу електроенергію у загальну мережу станція почала відпускати наприкінці лютого.

«Передбачається, що міні-ГЕС буде генерувати 2,1 млн кВт-год електроенергії щорічно, яка буде йти в загальну мережу за «зеленим» тарифом, - розповідає директор ТОВ "Гідропауер-1" Антон Синюков. - Повністю автоматизований комплекс обладнання - турбіна, генератор, система управління виробництва Німеччини - передбачає роботу станції в автоматичному режимі, що дозволяє використовувати енергію потоку води з максимальним ККД".

Але поки міні-ГЕС працює не в повну силу – як виявилося, великі труби, по яких вода надходить з заводів, підтікають і потребують ремонту або заміни, уточнює він.

Згідно з попередніми підрахунками, реалізація проекту дозволить скоротити викиди СО2 на близько 1250 тонн у рік.

Міні-ГЕС у Запоріжжі стала другим проектом, реалізованим компанією "Гідропауер" спільно з Укргазбанком. Перший кредит у розмірі 1,5 млн євро був наданий на рефінансування кредиту ЄБРР, який використовувався на будівництво міні-ГЕС в Івано-Франківській області загальною потужністю 1 МВт. Станція була введена в експлуатацію в 2017 році і наразі виробляє 3,4 млн кВт-год електроенергії у рік. Реалізація проекту дозволяє зменшити викиди СО2 на 2203 тонн у рік.

За даними держреєстру власників-юросіб, кінцевим бенефіціарним власником ТОВ "Гідропауер-1" на кінець лютого був киянин Павло Татарчук.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка