У Житомирі запустили потужну теплоелектростанцію на біопаливі

У Житомирі відкрили першу ТЕЦ, яка працюватиме на трісці, з комбінованим виробництвом тепла та електричної енергії.

Об’єкт ввели в експлуатацію 18 листопада у рамках проекту SECO, який фінансується урядом Швейцарії, передає zhzh.info

ТЕЦ побудована на базі районної котельні РК-10, розташованої у провулку 1-й Винокурний.

Термодинамічна установка органічного циклу Ренкіна буде комбіновано виробляти тепло і електроенергію. Її потужність-1,2 МВт електричної та 7,1 МВт теплової енергії.

Паливо на ТЕЦ буде подаватися в автоматичному режимі за допомогою рухомої підлоги. На складі ж буде зберігатися тріска на три доби роботи станції.


ТЕЦ зможе забезпечити теплом 18 тисяч осіб у 73 багатоквартирних будинках. До того ж установка цілодобового циклу дозволить будинкам на вулицях Малікова, проспект Миру і Вільський шлях отримувати гарячу воду цілодобово.


"Перша ТЕЦ на трісці дозволить нашому Комунальному підприємству "Житомиртеплокомуненерго" зменшити споживання газу, електроенергії та викиди СО2, – каже міський голова Житомира Сергій Сухомлин. - Енергонезалежність України - ідея, яка об'єднає громади».


У мерії заявляють, що установка з технологічним процесом комбінованого виробництва тепла та електричної енергії – перша в Україні.

Об'єкт зводився на кошти Уряду Швейцарської Конфедерації у співфінансуванні з місцевим бюджетом. Вартість проекту близько 300 млн грн, з яких майже 100 млн – бюджет громади.

«Уряд Швейцарії в нас повірив, підтримав і направив в потрібне русло, - зауважив Сергій Сухомлин. - Це не тільки про кошти, а й про можливості: сформувати команду, отримати компетенції».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка