У Женеві встановили сонячні колектори для системи центрального опалення

У Женеві підключили сонячні колектори до системи центрального опалення.

Мережею управляє комунальне підприємство SIG, а сама система була розроблена Женевською компанією TVP Solar, передає eenergy.media.

Установка площею 816 м2 складається зі спеціальних вакуумних плоских сонячних колекторів, які постачають тепло у мережу централізованого теплопостачання Женеви, забезпечуючи нагрів до 85 °C навіть взимку.

Ця система допоможе реалізувати план з розвитку енергетичного сектора у кантоні Женева на 2020-2030 роки, затвердженого на початку грудня 2020 року. Одна з цілей, представлених у плані - досягти до 2030 року 100 Гвт*год теплогенерації на основі сонячної енергії у порівнянні з 20 ГВт*год у 2018 році.

Установка з сонячних колекторів вироблятиме 516 МВт*год на рік, що відповідає питомому річному виробленню 632 кВт*год/м2. Це значно вище, ніж у типових дацьких сонячних колекторів, які виробляють від 321 кВт*год/м2 до 500 кВт*год/м2 на рік, у середньому 409 кВт*год/м2.

"Дахи Женеви - цінний ресурс, і заходи з боротьби зі зміною клімату спрямовані на максимальне використання кожного доступного квадратного метра», – зазначає глава департаменту міського планування Женеви Антоніо Ходжерс.

Установка з сонячних колекторів є однією з декількох інноваційних систем екологічно чистої енергії, які компанія SIG впровадила за останні роки. Сонячні панелі, які були встановлені на даху штаб-квартири SIG у районі Верньє Ле Ліньон у кантоні Женева, оснащені 80 датчиками для відстеження продуктивності. Детальні дані, які вони надають, передаються в університет heig-VD кантону Во для подальшого аналізу.

Відмінною особливістю цієї установки є висока продуктивність у зимовий період.

 

Для зменшення втрат енергії, особливо у холодні зимові дні, енергопоглинаючі пристрої розташовані всередині корпусу. "Ще одна перевага вакуумної теплоізоляції полягає у тому, що для підвищення температури вранці потрібно дуже мало часу, - відзначили у компанії з експлуатації електростанції протягом перших тижнів після запуску. - Система досягає необхідних 85° C всього за кілька хвилин, навіть якщо панелі частково покриті снігом».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка