У Японії закрили атомну електростанцію за позовом громадян

У Японії закрили атомної електростанції "Токай-2" за позовом громадян.

Постанову про припинення роботи АЕС виніс Окружний суд Міто 18 березня, передає english.kyodonews.net.

Приводом до судового розгляду послужив позов 224 осіб, які вимагають судової заборони роботи старіючої АЕС.

Суд погодився з доводами позивачів, заявивши, що готовність до ліквідації наслідків стихійного лиха на АЕС вкрай недостатня, і визнавши відсутність продуманих планів евакуації та системи їх реалізації.

Адвокати, які представляли інтереси позивачів, назвали це рішення "епохальним".

Позивачі, які є жителями префектури Ібаракі і Токійської агломерації, подали позов у 2012 році проти Japan Atomic Power Co., керуючої однореакторної АЕС у Токаї (префектура Ібаракі).

Одним з ключових моментів у судовому спорі була оцінка базового сейсмічного показника руху ґрунту японською атомною енергетикою для району навколо АЕС.

Від цього показника залежить наскільки можуть зійти грунти при землетрусі, максимальної інтенсивності на даній ділянці. Атомна електростанція розраховується і будується на основі цього показника, який також використовується для оцінки безпеки роботи станції.

Після ядерної катастрофи на Фукусімі в 2011 році урядові правила щодо ядерних реакторів в 2013 році були посилені. Зокрема вони зобов'язали власників АЕС враховувати більшу інтенсивність землетрусів, ніж передбачалося раніше, коли фахівці встановлювали базові цифри сейсмічного руху грунту.

Японська атомна енергетика розрахувала шукану цифру на основі даних про минулі землетруси, що сталися навколо місць будівництва станцій.

При розрахунку показника японське управління з ядерного регулювання (NRA), також закликає операторів станцій враховувати як ймовірність більш високі коливання земної кори. NRA зазначає, що основою оцінки базового сейсмічного показника руху грунту, що визначається існуючим методом розрахунку, є середнє значення цифр, отриманих з досвіду минулих землетрусів. Японська атомна енергетика закладала в свій базовий сейсмічний показник руху грунту норму в 50% вище середнього значення.

Але позивачі заперечили, що «подушка безпеки» повинна бути у чотири рази вище нинішньої, щоб забезпечити безпеку АЕС.

Інший спірний момент полягав у тому, чи був доречний при розрахунку базового руху грунту метод японської атомної енергетики з виявлення сейсмічного розлому, здатного викликати землетрус.

Енергетики заявляли, що цей метод був створений на основі накопичених даних. Позивачі ж оскаржували, що цей метод не враховує сильні підземні поштовхи, подібні викликаним великим Східно-японським землетрусом магнітудою 9,0 в березні 2011 року.

Суд також заслухав питання про те, чи придатний реактор, який почав роботу в 1978 році, для продовження експлуатації.

У листопаді 2018 року NRA схвалила продовження на 20 років 40-річного розрахункового терміну служби атомної станції «Токай-2».

Позивачі, зі свого боку вважають, що заходи щодо захисту кабелів і стійкості труб до землетрусів були недостатніми.

Позивачі також висловили стурбованість тим фактом, що в радіусі 30 км від АЕС проживає близько 940 тисяч осіб, що є максимальним серед усіх ядерних об'єктів країни.

На момент прийняття рішення станція простоювала, так як оператор АЕС Japan Atomic Power намагався приготувати станцію до проходження вимог, необхідних для повторного запуску. Основний 40-річний термін роботи електростанції завершився у листопаді 2018 року.

АЕС "Токай-2" була відключена після пошкодження в результаті цунамі, що послідувало за Великим Східно-японським землетрусом.

Електростанцію "Токай-2" вже намагалися закрити у 2011 році у зв'язку з високою щільністю населення в околицях станції. Однак після виникнення дефіциту електроенергії АЕС отримала дозвіл на перезапуск своїх реакторів.

Це рішення стало другим випадком зупинки японської АЕС за розпорядженням суду після катастрофи на станції «Фукусіма-1». Перший випадок стався у 2014 році на електростанції «ОІ», коли окружний суд Фукуї постановив припинити експлуатацію двох енергоблоків.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка