У Вроцлаві безкоштовно встановлять 330 тис «розумних» лічильників

Енергопостачальна організація Tauron розпочала у Вроцлаві проект пов’язаний з впровадженням «розумних» електричних лічильників. Протягом двох років фірма встановить у своїх клієнтів понад 330 тисяч новітніх електролічильників. Заміна лічильників безкоштовна і не потребує внесення змін в договірні відносини на постачання енергії. Монтери фірми будуть почергово проводити заміну старого обладнання на нове.

Монтаж розумних лічильників електричної енергії вже розпочався в кількох районах міста. Північну і східну частину міста будуть переобладнувати в 2016 році. Про хід робіт повідомляється на інтернет сторінці www.amiplus.pl. 

Лічильники пристосовані для автоматики, що все частіше застосовується в новому будівництві. Фірма створила можливість доступу клієнтів до даних про споживання енергії за допомогою інтернету або через мобільний телефон. Такою платформою стало програмне забезпечення Tauron eLicznik.

Сучасні лічильники дають перед усім інструмент для свідомого користування електричною енергією. Завдяки можливості поточного моніторингу споживання енергії клієнт буде приймати рішення про покращення ефективності використання струму. Для цього можна використати заміну старої побутової техніки на нову з меншим споживанням електроенергії. 

Для фірми одним з ключових елементів проекту заміни лічильників є безпека зчитування облікових даних. При передаванні даних проводиться кодування і розкодування таким способом, як це використовують банки чи оператори мобільного зв’язку.

Найістотнішими можливостями розумних лічильників є такі:

- доступ до інформації про споживання електроенергії з інтервалом в 1 годину або й навіть 15 хвилин;
- передавання інформації про якість поставленої енергії (рівень напруги або відсутність енергії);
- автоматичне пересилання даних про споживання енергії до виробника енергії, який виставляє рахунок.

Нові лічильники дають наступні переваги:

- швидше усунення аварій – система сама висилає інформацію про відсутність напруги;
- не потрібні працівники для щомісячного запису показів лічильників;
- рахунки будуть приходити за фактично спожиту енергію і не будуть передбачати прогнозних кількостей для попередньої оплати.

Монтування нових лічильників завершиться в 2017 році. Встановлення розумного програмного забезпечення являється елементом політики Європейського Союзу.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка