У Вірменії замміністра енергетики закликає переходити на сонячну енергію і не платити за електрику

У Вірменії уряд закликає домогосподарства встановлювати сонячні батареї і не платити за електроенергію 20-30 років.

З такою пропозицією виступив заступник міністра енергетики і природних ресурсів РА Айк Арутюнян, який довів ефективність переходу на «зелену» енергію на власному прикладі, передає А1plus.am

«Я розмістив по лізингу – без попередньої інвестиції – сонячні батареї і вже 2,5 місяці використовую « зелену» електроенергію, - пояснює чиновник. – Відатак, суму, яку я повинен був платити щомісяця за електрику, я просто плачу за лізинг - один раз заплативши 1500 доларів, можна мати безкоштовну електроенергію близько 20-30 років".

«В середньому родина витрачає 200-250 кВт-год у місяць, а річний показник сягає 2400 кВт-год, - говорить Айк Арутюнян. - Для забезпечення 2400 кВт-год необхідна сонячна панель потужністю 1,5 кіловат - п'ять блоків розміром з середній стіл. Її вартість, яка за кілька останніх місяців знизилася на 25%, коливається у межах 1000 доларів».

Вироблену «побутовими» сонячними станціями електроенергію зобов'язується купувати ЕСА, зазначив замміністра енергетики. «У разі розміщення станції житель укладає договір з ЕСА, форма договору зафіксована комісією, що регулює суспільні послуги. Якщо станція відповідає технічним умовам, ЕСА розміщує лічильник, який фіксує, скільки ви дали, скільки забрали, - говорить Айк Арутюнян. - Мережа стає для вас батареєю - електроенергію, вироблену вдень, ви віддаєте мережі, а вночі забираєте назад».

За словами замміністра енергетики, впровадження батарей робить ціну електроенергії дорожче на 50%.

«За підсумками місяця проводиться розрахунок: якщо дали 150, але спожили 200 кВт-год, то платіть за 50 кВт-год, якщо навпаки - вам платить ЕСА, - зазначає Айк Арутюнян. - Однак ЕСА платить у річному розрізі та її тариф - 23 драм. Я закликаю всіх встановити сонячні панелі і виробляти електроенергію для себе, отримавши незалежність від мережі і коливання цін».

Окупність проекту побутової сонячної електростанції становить 6-10 років, говорить Айк Арутюнян.

За його словами, міністерство буде ставити акцент на розробку комплексної програми з популяризації малих микростанций і встановлення сонячних панелей на дахах всіх будинків. "Ми хочемо впровадити виробництво у пунктах споживання, - пояснює замміністра енергетики. – Люди не повинні запитувати себе, чи має сенс розміщення станції, чи ні, вони повинні запитати, чи має сенс неустановка станції?".

За його словами, програму можна реалізувати в короткі терміни, оскільки виявлені всі проблеми, питання та напрями діяльності і ведеться послідовна робота з усіма зацікавленими сторонами щодо розробки та реалізації програми.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка