У Вінниці запустили онлайн-сервіс контролю комунальних витрат у багатоповерхівках

У Вінниці запустили онлайн-сервіс контролю комунальних витрат у багатоповерхових житлових будинках.

Проект Bldng.info покликаний спонукати мешканців багатоквартирного житла до економії енергоресурсів шляхом порівняння термомодернізованих і нетермомодернізованих, нових і старих будинків, передає Моя Вінниця

Наразі на онлайн-ресурсі вже зібрано дані більше чотирьох тисяч будинків Вінниці, по кожному з яких можна побачити витрати за останні чотири роки по газу, електроенергії, опаленню, гарячій та холодній воді і ефект від утеплення та впровадження інших енергозберігаючих заходів у живих коштах.

Проект Bldng.info, ідея якого з’явилась після різкого здорожчання комунальних послуг, було реалізовано на кошти, які команда однодумців виграла у змаганнях EGAP Challenge. Наразі некомерційний онлайн-сервіс став безкоштовною альтернативою енергоаудиту, надаючи всім зацікавленим містянам таргетований комплекс порад щодо енергозбереження, враховуючи реальні потреби конкретного будинку.

На сайті ресурсу можна побачити також карту споживання енергоресурсів вінничанами та найдорожчі в утриманні будинки – така інформація особливо стане в нагоді покупцям житла.

Як зазначає керівник проекту Bldng.info Олександр Вірник, незабаром онлайн-сервіс дозволить показати, за рахунок чого відрізняються комунальні платежі у двох схожих будинках.

«Зараз доробляємо модуль, який зможе продемонструвати, що у будинку N1 є лічильник на тепло, газ і воду, і це дозволяє мешканцям платити значно менше, ніж, наприклад, жителям з будинку N2, де всього цього немає, - пояснює він. - Також ми зможемо показати, як змінилося споживання ресурсів жителями після утеплення будинку».

За словами Олександра Вірника, найважче було з'єднати різні бази даних - ці роботи зайняли серпень і вересень 2016 року. «Якщо хоча б для третини містян скорочення витрат і підвищення комфорту в оселях розпочнеться з сервісу Bldng.info, ми будемо вважати свою роботу виконаною», - наголошує керівник проекту.

EGAP Challenge є спільною ініціативою Державного агентства з питань електронного урядування та Фонду Східна Європа в рамках реалізації Програми EGAP (e-Government for accountability and participation), що фінансується Швейцарською конфедерацією. Метою EGAP Challenge є запровадження нових інструментів електронної демократії, що допоможуть громадянам отримувати нові якісні сервіси, ефективно взаємодіяти та безпосередньо впливати на владу, а владі - досягти нового рівня прозорості та ефективності.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка