У Вінниці опале листя переробляють у «зелену» енергію

Опале листя, зібране на вулицях Вінниці, використовують з користю – на полігоні твердих побутових відходів його переробляють на метан, з якого виробляють електрику, а потім продають за «зеленим» тарифом підприємству «Вінницяобленерго».

Тільки є Європейської площі міста комунальне підприємство «Ековін» щодня вивозить на полігон у Стадниці 12 кубів опалого листя, інформує Newsonline24.

«Це по чотири повних контейнери. За нашими підрахунками, на сьогодні вже вивезли близько 400 кубів опалого листя. Його на міському сміттєвому полігоні, разом з іншим органічним сміттям, переробляють на метановий газ. З цього газу на спеціалізованому виробництві при «ЕкоВіні» виробляють електрику та продають його «Вінницяобленерго», як «зеленим» тарифом», – каже Володимир Ходацький, директор «Подільського туристично-інформаційного центру».Вінницьке комунальне підприємство «ЕкоВін» у 2008 році уклало угоду із німецьким підприємством HAASE Energietechnik про санацію існуючого полігону ТПВ у Стадниці. Наступного року на сміттєзвалищі встановили газове обладнання, а згодом пробурили шість свердловин для отримання газу для видобутку електроенергії (від 54 до 63% від загального об’єму добутого з усіх свердловин газу складав метан). Німецькі фахівці вважають, що на вінницькому полігоні можна видобувати 500-700 кубів газу щогодини.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка