У Вінниці нова котельня на трісці економитиме 2,8 млн грн бюджетних коштів

У Вінниці побудували нову котельню, яка працює на паливній трісці.

Теплогенератор з двома газовими котлами потужністю 2.0 МВт кожний та двома твердопаливними котлами потужністю 2,5 МВт кожний були встановлені на базі розташованої по Хмельницькому шосе газової котельні побудованої у 80-ті роки минулого сторіччя в рамках реконструкції, передає Вінницька обласна рада

В ході реалізації проекту були демонтовані два недіючі газові котли.

Як зазначив директор комунального підприємства "Вінницяоблтеплоенерго" Валерій Довбанюк, об'єкт потужністю 9000 кВт дозволить економити 2,8 млн гривень бюджетних коштів.

«Заощадити такі кошти дасть змогу тариф ДП "Альтернативна теплова енергія" КП "Вінницяоблтеплоенерго" у розмірі 1233,39 грн/Гкал, у порівнянні з затвердженим тарифом ТОВ "Вінтеа", яке до цього реалізовувало теплову енергію бюджетним закладам по 1480,31 грн/Гкал., - наголошує він.

Використання біомаси у якості палива у системах централізованого теплопостачання може бути технологічно обґрунтованим лише на основі створення комбінованих котелень, які мають працювати як на біопаливі, так і на природному газі, продовжив директор підприємства, зазначає Валерій Довбанюк.

«При цьому базове основне теплове навантаження буде компенсуватись роботою твердопаливних котлів, а "пікове" - збільшенням навантаження у періоди суттєвого зменшення температури зовнішнього повітря за рахунок роботи котлів на традиційному паливі - природному газі», - каже він.

Реалізація проекту дозволила створити конкуренцію у сфері виробництва теплової енергії, продовжує Валерій Довбанюк. «Об’єкт забезпечить безперебійне та якісне постачання теплової енергії за зниженою собівартістю для бюджетних закладів мікрорайону «Медмістечка», - пояснює він. - Термін окупності зазначеного проекта становить 5 років, протягом яких будуть повністю повернуті запозичені кошти Вінницькому обласному фонду сприяння інвестиціям і будівництву та сплачені відсотки по ним».

Загальна вартість реконструкції котельні склала 11,097 млн гривень, з яких власні кошти підприємства складають 2,897 млн грн та кредитні кошти Вінницького обласного фонду сприяння інвестиціям і будівництву - 8,2 млн грн.

Закупівля всіх матеріалів та обладнання здійснювалась через систему РroZorro.

Окремі види робіт виконувались власними силами – як результат, відповідно до експертного звіту кошторисна вартість реконструкції котельні склала 12,4 млн. гривень, що на 1,3 млн гривень більше від фактичної вартості реконструкції.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: