У Вінниці запрацювала станція моніторингу повітря за 12 показниками

У Вінниці запрацювала станція моніторингу повітря, яка щохвилини відправляє на сервер дані за 12 показниками.

Air Fresh Max Environment OS запустили на базі Вінницького національного технічного університету, який підписав меморандум з громадською організацією "Фрі Ардуіно", яка впроваджує Українську мережу громадського моніторингу якості повітря "Eco City" (EcoCity) та проект "Чисте повітря для України", передає Ecopolitic.com.ua

Моніторинговий пункт розташований за адресою факультету комп'ютерних систем і автоматики ВНТУ. На сервер надходять дані за такими показниками, як концентрація пилу розміром 1, 2.5 і 10 мкм (PM1, PM2.5, PM10), діоксид азоту (NO2), монооксид вуглецю (CO), діоксид вуглецю (CO2), озон (O3), формальдегід, леткі органічні речовини, температура, вологість, атмосферний тиск. Водночас на сайті автоматично визначається індекс якості повітря (AQI) за загальноприйнятою у світі методикою.

«Результати спостережень доступні он-лайн для всіх бажаючих, - говорить завідувач кафедри системного аналізу, комп’ютерного моніторингу та інженерної графіки(САКМІГ), доктор технічних наук, професор Віталій Мокін. - Станція не просто здійснює вимірювання, а й всі ці дані дає змогу запускати у мережу університету, аби студенти, які збирають систему "розумний будинок", клімат-контроль, мали прямий доступ до них і знали температуру за вікном".


Відтак студенти та аспіранти зможуть використовувати прямий доступ до пристрою та його даних під час занять з інтелектуального аналізу і прогнозування даних, створення інформаційних систем на базі технології "Інтернет речей", робототехніки.

Пристрій був придбаний за спонсорські кошти, завдяки сприянню одночасно трьох кафедр: системного аналізу та інформаційних технологій, автоматизації та інтелектуальних інформаційних технологій, комп'ютерних систем управління.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка