У Великобританії вперше потужність сонячних установок перевищила вугільні електростанції

Сонячна енергія встановила в Великобританії новий рекорд. 9 квітня протягом 24 годин в країні приватні будинки і підприємства отримали більше енергії від сонця, ніж від спалювання вугілля, інформує сайт solarpanels.com.

Вперше в історії країни на протязі всієї доби потужність сонячних енергетичних установок була більшою, ніж вугільних установок. На думку аналітиків, це символічна подія, яка показує, як за останні роки в Великобританії різко впав видобуток і використання вугілля, в той час, як сонячна енергія стає все більш популярною. Згідно з даними аналітичної компанії Carbon Brief, 9 квітня майже 29 гігават-годин енергії було створено за допомогою фотоелементів. Це близько 4% від загальнонаціональних потреб. При цьому вугільні електростанції в той же день виробили 21 гігават-годин.


Це перший подібний зсув в системі електропостачання. Сонячний прорив не міг відбутися без збільшення потужності сонячних установок. Проте, обвал у вугільній генерації був більш безпосередньою причиною, вважають експерти. За останні два роки кількість сонячних установок в Великобританії значно зросла. Фотопанелі генерують 12 гігават енергії, в той час як вся країна виробляє 80-90 гігават електрики.

У той же час ряд великих вугільних електростанцій закрили. Останній вугільний завод в Шотландії перестав працювати ще в березні. Вугільна економіка Великобританії різко погіршилися за останні 18 місяців. Вугільні електростанції стали дуже збитковим, і причиною цього є низька оптова ціна і збільшення податку на викиди вуглецю з 8 до 18 фунтів. Тим часом аналітики очікують, що сонячна енергія приверне третину всіх інвестицій в енергетику в усьому світі до 2040 року, тому вона буде відігравати важливу роль у боротьбі зі зміною клімату.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: