У Великобританії бурять першу геотермальну свердловину глибиною 4,5 км

У Корнуолі, на південному заході Великобританії, почали буріння першої глибокої геотермальної свердловини у гранітній породі, що завглибшки сягатиме 4,5 кілометрів. Всього планують пробурити дві такі свердловини, що живитимуть електроенергією понад 3 тисячі будинків, повідомляє CNBC.

Геотермальна енергія, тобто тепло з надр Землі, одне з джерел чистої енергії. При її видобутку викиди парникових газів мінімальні, вона не залежить від умов навколишнього середовища, а її запаси практично невичерпні. Вода зі свердловин у Великобританії досягає температури в 190 градусів Цельсія. Вони надходитиме звідти нагору в теплообмінний апарат, а потім закачуватимуться назад в безперервному циклі. Тепло, перетворене в електрику, постачатиметься в національну енергомережу.

«Невикористані геотермальні ресурси Великобританії здатні забезпечити 20% потреб в електриці і тепловій енергії надійним і екологічно чистим способом, – говорить Райан Лоу, директор компанії GEL, яка керує проектом. – Разом з відключенням вугільних електростанцій потреба у відновлюваній енергії буде тільки зростати».
Проект зібрав близько $ 23,54 млн фінансування, майже половину виділив Європейський регіональний фонд розвитку. Компанія Arup вже придбала сертифікати на 9000 мВт * год чистої геотермальної енергії в рік.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: