У Великобританії перероблятимуть використані медичні маски на водневе паливо

У Великобританії вивчають технологію перетворення небезпечних медичних відходів, що застосовуються при боротьбі з коронавірусом, на чисте водневе паливо. Цей проект нещодавно отримав 47 000 фунтів стерлінгів фінансування від уряду Великобританії.

Дослідники Університету Суонсі (Уельс, Великобританія) розробляють нову технологію — фотореформінг, яка дозволяє за допомогою сонячного світла перетворювати пластикові відходи на екологічно чисте водневе паливо. Під час цього процесу також знищуються віруси, пише H2 View.

«Національна служба охорони здоров'я витрачає більше 700 мільйонів фунтів стерлінгів щорічно на утилізацію відходів. З моменту спалаху пандемії Covid-19 ми стали свідками глобального збільшення медичних відходів одноразового використання та засобів індивідуального захисту, що забруднюють навколишнє середовище. Застосування нашої технології для переробки всього 1% цих відходів дозволило б заощадити мільйони і одночасно зменшити забруднення», — сказав керівник проекту, старший викладач хімії Університету Суонсі Моріц Кюнель.

Процес працює за допомогою наноструктурованих напівпровідників, що сприяють деградації відходів та патогенних мікроорганізмів сонячним світлом.

Нове дослідження базується на попередній роботі команди з генерування водню з відходів пластмас. До проекту також залучені експерти з епідеміології з Індійського інституту превентивної медицини та досліджень та Університету Тіруваллувара в Уельсі. Вони допомагають вивчити антивірусну активність фотокаталізаторів щодо різних патогенів, включаючи SARS-CoV-2, вірус, що викликає COVID-19. Група наноматеріалів з Індійського технологічного інституту Манді також є партнерами проекту.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка