У Великобританії будують накопичувач енергії на основі зрідженого повітря

Неподалік британського містом Манчестер почалося спорудження найбільшого накопичувача енергії. Він працюватиме на основі зрідженого повітря і дозволить компенсувати спад генерації відновлюваних джерел енергії (вітряків та сонячних панелей). За кількістю збереженої енергії проект поступається лише гідротехнічним схемам, в яких на поверхні планети створюють гігантські водні резервуари, повідомляє Techtoday.

Накопичувач використовуватиме надлишки згенерованої «зеленими» електростанціями енергії для зрідження повітря. При спаді виробітку електрики газ випускатиметься з резервуарів для обертання турбіни.

Система, яку розробляє компанія Highview Power, здатна накопичити 250 МВт·год енергії. Цього вдосталь для живлення 200 тисяч домівок протягом п’яти годин. Вона також здатна з мінімальними втратами зберігати накопичену енергію протягом багатьох тижнів. Розробка Highview Power запрацює у 2022 році. Її перевагою є можливість спорудження в будь-якому регіоні планети.

Популярні нині накопичувачі енергії великих масштабів на базі води вимагають наявності придатного ландшафту для створення гігантських резервуарів. Гравітаційні накопичувачі енергії, в яких велику масу спершу піднімають, а потім опускають, перспективні, але мало розвинені.

Одним із альтернативних рішень для зберігання енергії є гігантські хімічні акумулятори. Ємність системи Highview удвічі більша за найбільшу таку батарею, споруджену компанією Tesla в Південній Австралії. Вартість проекту Highview склала близько $100 млн. На його спорудженні працюють близько 200 фахівців. Після запуску накопичувач обслуговуватимуть кілька десятків фахівців. Ресурс розробки складає 30-40 років.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: