У Великобританії 35 житлових будинків вироблятимуть більше електроенергії, ніж споживатимуть

У Південному Уельсі(Великобританія) побудують новий район з 35 малоповерхових житлових будинків, які вироблятимуть в середньому за рік більше енергії, ніж споживатимуть.

Проект реалізує компанія Sero Homes, передає renen

Будинки будуть сконструйовані за принципами пасивного домобудівництва (Passivhaus) для забезпечення дуже низького енергоспоживання. В добавок у всіх будівлях будуть застосовуватися поновлювані джерела енергії і енергоефективне обладнання, в тому числі накопичувачі теплової та електричної енергії, фотоелектричні (сонячні) електростанції, геотермальні (ґрунтові) теплові насоси, а також системи вентиляції з рекуперацією тепла (теплообміном). Крім того, кожен будинок буде обладнаний пристроєм для зарядки електромобілів.

Це буде перший проект з нульовими викидами вуглецю, який повністю відповідатиме принципам Ради з екологічного будівництва Великобританії (UK Green Building Council), що відстежує емісію у процесі експлуатації будівель в режимі реального часу.

Дочірня компанії Sero Energy буде постійно, за допомогою "інтелектуальних систем", контролюватиме електроенергію, що надходить з Національної енергосистеми, щоб гарантувати, що будь-які викиди, які відносяться до імпортованої електроенергії, компенсуватимуться безвуглецевою генерацією у районі.

Будинки не будуть продаватися на відкритому ринку. Замість цього, Sero буде пропонувати нерухомість у довгострокову оренду за ставкою, прив'язаною до індексу (ймовірно, мова йде про індекс цін на оренду приватного житла Index of Private Housing Rental Prices , IPHRP).

Інноваційна складова проекту фінансово підтримується урядом Уельсу. Через його програму з інноваційного житла надається більше 2 млн фунтів стерлінгів. Решта фінансування забезпечує Sero Homes.

Початок будівництва заплановано на березень 2020 року, а перші жителі повинні заселитися влітку 2021 року.

Згідно з директивою ЄС про енергетичну ефективність будівель 2010/31/EU (Energy Performance of Buildings Directive — EPBD), з 31 грудня 2020 року всі нові будівлі в країнах ЄС повинні будуватися як будівлі з майже нульовим споживанням енергії (nearly zero-energy buildings). При цьому «майже нульовий або дуже низький обсяг необхідної енергії повинен бути у значній мірі покритий за рахунок енергії з відновлюваних джерел, включаючи енергію з відновлюваних джерел, вироблену на місці або неподалік.

Підхід до проектування цього району відповідає духу Директиви, незважаючи на вихід Британії з ЄС. Сполучене Королівство планує до 2050 року стати кліматично нейтральним, а на будівлі припадає приблизно 20% викидів парникових газів у країні. Тому Британія розвиватиме енергоефективне будівництво та використання ВДЕ для енергопостачання будівель.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка