У Вашингтоні на вугільному кар’єрі побудують сонячну станцію потужністю 180МВт

У місті Централія(штат Вашингтон, США) на території вугільної електростанції TransAlta та розташованого біля неї вугільного кар’єру планують побудувати сонячну станцію потужністю 180МВт.

СЕС Тоно Solar зведуть у рамках програми, реалізація якої передбачає до 2020 року скорочення викидів вуглекислого газу до рівня 1990 року, передає ТАСС.

Сонячну станцію, яку назвуть в честь старого міста Тоно, де зявилось вугільне родовище, розташують на близько 1000 акрах (404,7 га) колишнього рудника.

За оцінкою експертів, перетворити вугільний кар’єр у сонячну станцію буде доволі зручно, адже наявна необхідна інфраструктура для отримання енергії.

Наразі на вугільну електростанцію припадає 10% від загальної кількості викидів парникових газів у штаті – такі викиди продукує 1,75 млн автомобілів.

«Перехід з викопного палива на поновлювані джерела енергії - це хороша новина, - зазначив старший адвокат американської некомерційної Міжнародної групи по захисту навколишнього середовища(Natural Resources Defense Council(NRDC) Ной Лонг. - Вироблення сонячної енергії на цій землі дасть промислову користь і знизить витрати на рекультивацію: відповідно до закону 1977 року про контроль за поверхневим видобутком і меліорацією вугільні компанії зобов'язані відновлювати землю після завершення видобутку, аби запобігти забрудненню і ерозії ґрунтових вод».

Тоно Solar не повністю компенсує потужність вугільної електростанції, але регіон планують перетворити у центр альтернативної енергетики. Так, у 15 милях (24 км) від місця майбутньої сонячної електростанції розробляється проект вітроенергетики Skookumchuck. 

При цьому перехід на альтернативну енергетику може створити труднощі з працевлаштуванням. Під час зведення Тоно Solar буде створено понад 300 робочих місць, однак обслуговувати об’єкт буде не більше п'яти постійних працівників. Член місцевої громади Боб Гюнтер, який працював майстром на електростанції TransAlta протягом 34 років, волів би, щоб Централія стала лідером не тільки у генерації відновлюваної енергії, але і у виробництві. «Поряд з вітровими і сонячними проектами можна було б організувати виробництво сонячних панелей у промисловому парку, який розташований недалеко від електростанції», - зазначив він.

СЕС у Централії мають намір ввести в експлуатацію у кінці 2020 року. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка