У Вашингтоні безкоштовно встановлюють сонячні батареї бідним мешканцям

У Вашингтоні мешканці неблагополучних кварталів заощаджують на оплаті за електроенергію 80% коштів завдяки безкоштовно встановленим сонячним батареям.

Пільговий перехід на сонячну енергію забезпечує мерія американської столиці за рахунок платежів компаній, які забруднюють навколишнє середовище. Взяти участь у міській програмі може кожна вашингтонська сім’я, щорічний дохід якої не перевищує 50,5 тис. доларів на трьох чоловік або 60 тис. доларів - на чотирьох.

Як зазначає Атта Кайараш, власник компанії Solar Solutions, яка встановлює бюджетні сонячні панелі у столиці, усі бажаючі можуть звернутися із заявкою та надати документи, після перевірки яких дах будинку облаштують енергоємним устаткуванням.

На південному-сході Вашингтону сонячні батареї з’являються на типових двоповерхових таунхаусах, у яких мешкають переважно афроамериканці з невеликим достатком.

Як зазначає мешканка неблагополучного кварталу «Південні будинки і сади» Тілана Фелдер, сонячні панелі обвалили рахунок за електрику: раніше за місяць треба було платити 200 доларів, а тепер – лише 40.

Едвін Амакер, на будинку якого встановили 16 новеньких панелей, розраховує покрити сонячною енергією 30-40% власних енергопотреб. «Це багато, враховуючи вартість електрики, - каже він. - Чим менше я витрачу на рахунки, тим більше отримає сім'я».

«Сонячний» бізнес у Вашингтоні тільки формується, пояснює Атта Кайраш, додаючи, що у 2015 році у американській столиці буде встановлено всього 1200 систем. Однак вже у наступному році попит на сонячні панелі у Вашингтоні може збільшитися вдвічі, прогнозує він.

Мерія столиці США сподівається компенсувати нинішні витрати майбутньою багатомільйонною економією: зменшаться дотації на комунальні платежі бідним сім'ям, не треба буде виділяти кошти на відновлення екології. На додачу, у 2016 році влада американської столиці має намір запустити програму, в рамках якої сонячні панелі зможуть встановити компанії малого і середнього бізнесу. Крім того, у найближчому майбутньому Вашингтон планує перевести на сонячну енергію муніципальні і навіть федеральні будівлі.  

Нагадаємо, аналогічна програма вже почала діяти у Каліфорнії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка