У Токіо відкрили кафе на сміттєпереробному заводі, щоб привернути увагу до кількості відходів

За ініціативи міської влади у Токіо запрацювало кафе, де можна побачити, як переробляється сміття прямо за вікнами. Його відкрили, щоб привернути увагу до кількості вироблених відходів, інформує пише AFP.

Кафе називається «Яма Гомі» і знаходиться в західному Токіо, просто біля звалища і сміттєспалювального заводу. Незважаючи на це, заклад користується популярністю. Скляні вікна виходять прямо на глибоку яму, де тонни сміття складаються для спалювання. Кожні кілька хвилин величезний апарат спускається на дно ями, а потім піднімається разом із відходами повсякденного життя: половиною сумки, краваткою, шматочками пінопластової подушки, папером, поліетиленовими пакетами.

«Багато відвідувачів висловили здивування. Вони кажуть, що й гадки не мали, як переробляються відходи, — сказала Аяна Секі, співробітник місцевого відділу охорони навколишнього середовища. — Багато людей кажуть, що вони були шоковані, побачивши, що накопичується стільки непотребу, хоча в кожному будинку є тільки одне або два відра для сміття».

Заклад має стильний інтер’єр. Всередині кафе не відчувається неприємного запаху, кожна зона позначена японською і англійською мовами, а в контрольній кімнаті вікна від підлоги до стелі розташовані з однієї сторони, тому відвідувачі можуть спостерігати, як технічні фахівці обробляють сміття і контролюють об’єкт. Одне з вікон навіть подвоюється, як сенсорний екран: натискання різних значків показує різні дані, зокрема температуру і кількість спаленого за день сміття. Реалізація такого проекту сміттєпереробного заводу не з дешевих: будівництво коштувало 91 мільйон доларів та ще стільки ж піде на експлуатацію протягом 20 років.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: