У Тернополі встановлять контейнери для сортування сміття біля багатоповерхових будинків

У Тернополі біля багатоповерхових будинків, в яких створено ОСББ, встановлять контейнери дляскла, пластику, паперу та використаних батарейок.

Поки у обласному центрі облаштували три таких контейнери, яких згодом буде більше, передають 20 хвилин

Ідея сортувати сміття виникла рік тому у Володимира Виваля – нині голови ОСББ "Київська, 7". 

«Хотів не тільки, щоб сміття сортували, а й щоб винесли його за межі будинку, - каже він. - На загальних зборах, які відбулись 20 лютого у 2018-ому році, де були співвласники, мою ідею підтримала більшість мешканців – і ми почали думати про її реалізацію».

Контейнер встановив приватний підприємець, який скуповує картон, папір, склотару, склобій, пластик і приймає на утилізацію батарейки, продовжує Володимир Виваль. 

«Спочатку у дворі будинку вирішили встановити контейнер для роздільного збору сміття, а незабаром на прибудинковій території облаштують відкриті контейнери для харчових відходів, - розповідає він. – Є три варіанти оплати такого сміттєвого контейнера: або його встановлює підприємець, а мешканці здають йому сировину за нижчою ціною, або мешканці самі здають сміття на переробку, або ОСББ встановлює контейнер за власні кошти».

Встановлений близько тижня тому контейнер зі спеціальними мішками всередині уже майже заповнений, розповідає Володимир Виваль. «Кошти зароблені від здачі вторинної сировини йдуть на благоустрій прибудинкової території та будинку, - . - Є ідея вивішувати фото з виконаною роботою на тому ж контейнері для розподілу сміття, щоб мешканці бачили куди йдуть гроші».

«Пілотний» контейнер, який встановили біля будинку на вулиці Київській, 7, удосконалять після Великодніх свят, каже Володимир Виваль.

Контейнер для роздільного збору сміття на вул. Будного, 32а також встановив підприємець за власні кошти. 

«Нам хотілось щось покращити і, як то кажуть, піти в європейському напрямку, - розповідає голова ОСББ "Будного, 32а" Тетяна Кулик. - Мешканці будинку вчаться сортувати сміття».

Мешканці будинку на вул. Стадникової, 20 вирішили встановити контейнер для роздільного збору сміття, побачивши результат на вул. Київській, 7. «У нас контейнер досконаліший, ніж перший, - каже голова ОСББ "Стадникової,20" Андрій Зелінка. – Люди почали сортувати - в контейнері є і скло, і пластик, і папір, і використані батарейки – тепер матимемо кошти, наприклад, на лампочки у під'їзді».

Контейнери для роздільного збору сміття встановлюють лише у будинках, де створено ОСББ. Як каже голова ГО "Рада Голів ОСББ міста Тернополя" Сергій Лупак, таких контейнерів у місті буде значно більше. «Один контейнер, у який можна окремо викидати скло, пластик, папір і використані батарейки, коштує близько 10 000 гривень, - розповідає він. – Підприємець готовий вкладати у сортування відходів, але для будинків з великою кількістю квартир». Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка