У Тайвані перетворять колишній аеропорт на парк, який очищатиме повітря за допомогою сонячної енергії

У місті Тайчжун(Тайвань) на території колишнього аеропорту будують парк, який очищатиме і охолоджуватиме повітря за допомогою сонячної енергії.

Jade Eco Park спроектували французькі ландшафтні архітектори Mosbach Paysagistes у співпраці з Philippe Rahm Architectes та Ricky Liu & Associates Architects + Planners, , передає dezeen.com

Високотехнологічний парк площею 70 гектарів покликаний створити оазис зі свіжим повітрям у вологому субтропічному кліматі за допомогою ландшафтного дизайну і технологій. Тайвань має вологий субтропічний клімат, зігрітий океанською течією Куросіо.


Парк буде оснащений спеціальними установками для охолодження і очищення атмосферного повітря і подачі його потім на алеї парку, де будуть прогулюватися люди. Одні пристрої випускатимуть хмари водяної пари, а інші - підземні теплообмінники - видуватимуть прохолодне повітря у парк.

Сушильні пристрої використовують силікагель для поглинання води з повітря перед його циркуляцією, в той час як повітряні фільтри видаляють забруднюючі речовини, такі як тверді частинки, з викидів транспортних засобів.


Також встановлять спеціальні пристосування для відлякування комарів за допомогою ультразвуку, який занадто високий для людського вуха, але імітує частоту крил бабки, відлякуючи настирливих комах.


Установки з охолодження та очищення повітря, зниження його вологості, а також освітлювальна система та пристосування для відлякування комарів будуть отримувати електроенергію від сонячних панелей встановлених на північній і південній сторонах парку.

Команда розробників почала зі створення серії карт з використанням даних трьох обчислювальних моделей гідродинаміки. Одна карта охоплює розподіл тепла по ділянці, інша – вологість, а третя - якість повітря.

Парк перетинатинають звивисті доріжки, по яких стікатиме дощова вода, а також відкриті ігрові майданчики для сімей та спортивні площадки, з'єднані алеями.


Mosbach Paysagistes посадили дерева з широким восковим листям або білими квітами, які природньо охолоджуватимуть повітря, створюючи тінь або відбиваючи сонячне світло. Дерева також захистять перехожих від злив і поглинуть частину вологи з повітря.

Місце відпочинку буде абсолютно екологічно чистим, тому що автомобільні траси будуть заховані у підземні тунелі, щоб не забруднювати повітря.

Архітектори спроектували навколо парку сади з різними місцевими рослинами, щоб привабити місцевих комах і диких тварин.

Нечисленні будівлі навколо парку, такі як будівля для обслуговуючого персоналу і кілька навчальних павільйонів, виконані у ненав'язливому блідо-сірому кольорі у тон вуличних меблів.

Вночі громадський туалет загоряється, щоб послужливо проводити відвідувачів до вбиральні.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка