У Таїланді створили найбільшу в світі ферму на даху, що живиться сонячною енергією

В університеті Таммасат, що в столиці Таїланду, облаштували величезну дахову ферму. Вона здатна за рік вирощувати близько 20 тонн їжі. Просто на даху будівлі у Бангкоку вирощують понад 40 їстівних видів сільськогосподарських культур, серед яких рис, коренеплоди, фруктові дерева та трави. Загальна площа цієї ферми становить понад 2200 метрів квадратних, повідомляє 24tv.ua.

За словами розробників, ферму створили у відповідь на швидку урбанізацію міста та зміни клімату, які призводять до зменшення врожайності. Дахова ферма поєднує органічне сільське господарство, відновлювані джерела енергії та озеленення міста.

image.jpg

Ферма обладнана сонячними панелями, які виробляють до 500 тис. Вт на годину, та системою збору дощової води для зрошення грунту.

Каскадні тераси зроблені просто на даху, де є змога не лише організувати різні посівні площі. Вони спроєктовані так, щоб поглинати, фільтрувати та уповільнювати стік дощової води в 20 разів ефективніше, ніж звичайні бетонні дахи. Зібрана вода збирається в чотирьох водоймах, здатних вмістити понад 11 мільйонів літрів води.

3.jpg

За рік ферма здатна виростити близько 20 тонн органічної їжі. На даху облаштовані місця для лекцій та відпочинку студентів. Їдальня в університетському містечку також збирає харчові відходи та використовує їх для компосту.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: