У Сумах навіть особняки користуються центральним опаленням

Суттєві зміни відбуваються в ціновій політиці системи теплопостачання. Ростуть ціни газу, переглядаються тарифи. Впроваджуються системи обліку теплопостачання. Згідно нових положень потрібно буде встановити теплові лічильники для кожного будинку, котрий отримує тепло від централізованої системи теплопостачання.

«Сумитеплоенерго» має цілий мікрорайон приватних односімейних будинків, для котрих подає тепло. Восени цього року ці будинки отримали повідомлення з вимогою встановлення будинкових лічильників тепла або проведення розрахунку теплового навантаження будинку. На основі цих даних повинна нараховуватись плата за подане тепло.

2.jpg

Досить дороге нововведення поставило багато запитань, на котрі шукають відповіді і мешканці, і тепловики. Інновації в розрахунках вводяться на основі законодавчих постанов, отже їх треба вводити. До цього часу плату за тепло нараховували по нормативах житлової площі. А тепер тариф для приватного будинку буде в гривнях за гігакалорію.


Лічильники тепла дуже дорогі і поки-що не встановлюються. Тепловики розібралися з методикою розрахунку теплового навантаження і готові робити такий розрахунок. Будуть рахувати теплове навантаження за середніми показниками. Перехід на такий розрахунок буде безкоштовним. При такому підході розмір нарахувань кожного місяця буде різним – в залежності від середньодобової температури і кількості днів в місяці.

Мешканці, котрі приєднані до центрального обігрівання, не спішать переходити на індивідуальне опалення до котрого прагнуть власники багатьох квартир з багатоповерхівок. Власники квартир мають вигоду в тому, що їхню квартиру частково обігрівають сусідські стіни, тепла стеля від верхнього сусіда і не холодне перекриття від нижнього сусіда. Приватний будинок має тепловтрати на всі сторони. Маючи альтернативу, цей мікрорайон залишається споживачем централізованого тепла.

Читайте також: Економити енергію - обов'язок кожного українця

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка