У Стокгольмі закриють останній вугільний енергоблок навесні 2020 року

У Стокгольмі – столиці Швеції - після закінчення поточного опалювального сезону закриють останній енергоблок електростанції Värtaverket, що працює на вугіллі.

Спільне підприємство енергетичного концерну Fortum і міської адміністрації Stockholm Exergi виведе котел з експлуатації на два роки раніше запланованого терміну у зв’язку зі зростанням витрат в умовах збільшення податків на використання викопного палива, передає energosmi

У 2016 році на електростанції була запущена 3-я черга, яка використовує в якості палива біопаливо (головним чином відходи деревного виробництва). ТЕЦ Värtaverket також має кілька потужних теплових насосів, які сприяють підігріву води у мережі централізованого теплопостачання.

Зараз Stockholm Exergiс вивчає можливість використання системи уловлювання та зберігання вуглецю (CCS), яка перетворить електростанцію на вуглецево-негативну, тобто баланс викидів СО2 буде негативним – буде видалятися більше вуглецю, ніж емітується. Грунтуючись на результатах дослідження, Stockholm Exergi також вважає, що біо-CCS (BECCS — bio energy carbon capture and storage) може бути відносно економічно ефективним способом скорочення викидів вуглекислого газу.

Захоплений вуглекислий газ може постійно зберігатися, наприклад, у скельних утвореннях на морському дні, використовуватися у промислових процесах або навіть застосовуватися у теплицях.

Швеція зобов'язалася стати кліматично-нейтральною країною до 2045 року, а Стокгольм планує досягти цієї цілі вже у 2040 році.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка