У Стамбулі вертикальні вітрогенератори обабіч доріг виробляють електрику для будинків

У Стамбулі обабіч доріг встановили вертикальні вітрогенератори, які виробляють електроенергію завдяки повітряним потокам від проїжджаючих повз автомобілів.

Випробування нової вітряної турбіни выдбувається у рамках енергозберігаючого проекту турецької компанії Deveci Tech, передає Joinfo.

За запевненням розробників, 300 інноваційних вітрогенераторів здатні безперебійно забезпечувати електроенергією 20 тисяч будинків. "Розумні" турбіни під назвою "ENLIL" виробляють електроенергію навіть при найменшому вітрі, - кажуть фахівці. – Завдяки невеликим розмірам такі вітрогенератори можуть встановлюватися у будь-якому місці».

Вітрогенератори "ENLIL" не лише генеруватимуть електроенергію, а й, при потребі, попереджатимуть про землетруси та контролюватимуть рівень забруднення повітря.

«Компактна установка може додатково комплектуватися сонячними панелями, датчиками реагування на коливання грунту для попередження землетрусів, - розповідають розробники. – Можна також створити моделі, які вимірюватимуть рівень забрудненння, вологість і температуру повітря».

За винахід компанія Deveci Tech отримала грошовий приз на міжнародному конкурсі ClimateLaunchpad, який приймає заявки і розглядає розробки країн у сфері "зелених проектів".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка