У Смілі встановили контейнери для роздільного збору сміття за грант німецько-української платформи

У місті Сміла(Черкаська область) облаштували три майданчики для роздільного збору сміття.

Проект ініціювала група містян на чолі з Максимом Пархоменком, передають UA:Черкаси

Кожен еко-майданчик поділений на секції для окремого збору металу, паперу, скла, пляшок, а також круглі отвори для ламп та батарейок(на головному фото жінка висипає батарейки зібрані у пластикову пляшку), також є відділення для несортованих відходів. Секції замикаються на ключ.

Одним із перших змонтували еко-майданчик у провулку Шевченка, 3.

"Контейнери для роздільного збору відходів дозволяють зменшити загальну кількість сміття, яке необхідно вивозити на полігон, - і як результат, заощадити кошти, - пояснює голова об'єднання співвласників багатоквартирних будинків Валерій Каплун. – Плюс для ОСББ з'являється можливість додаткового отримати невеликий пасивний дохід".

Еко-майданчики у Смілі встановили за грант німецько-української платформи "Київський діалог" - 44 тисячі 990 гривень.

"Багато українських міст вже роздільно збирають сміття, постійно йде якийсь процес, - розповідає головний ініціатор і керівник проекту Максим Пархоменко. – Запитував себе, чому це не робиться у Смілі і вирішив поширювати культуру сортування: спільно з однодумцями створили ініціативну групу, провели опитування і презентували проект представникам німецько-української платформи "Київський діалог".

Для містян, які вже давно сортують відходи, спеціальні контейнери суттєво полегшили життя.

"Я виросла в селі і мене бабуся вчила сортувати сміття, але було мало сміття, бо було натуральне господарство, - розповідає жителька Сміли Галина Жемелко, яка користується новим еко-майданчиком. - Мене завжди дуже турбувала доля екології, була на звалищі і бачила скільки там всього, і тому я давно це роблю, але було клопітно, доводилося просити знайомих, брати машину і їхати на вторсировину, щоб усе це здати".

А от Ніла Гаврилова не сортувала сміття через відсутність у місті спеціальних контейнерів. "Я не сортую, бо немає куди, - зізнається вона. – А тепер зробили те, що треба».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: