У Словенії запустили «розумний» район для економії енергії і очищення повітря

У словенському селищі Млака на північ від міста Крань запустили "розумний район" - мобільний додаток, який в реальному часі дозволяє економити електроенергії і зменшити забруднення повітря.  

Проект реалізує муніципальна влада спільно з 7 місцевими компаніями, передає euro-pulse

На одній платформі зібрані дані про рух транспорту, споживання електрики і води, завантаженість велодоріжок, стан повітря і навіть про пересування гризунів по тунелях, де прокладені електропроводи.

Ці дані доступні як користувачам програми, так і муніципальній владі, які зможуть змінювати на краще управління селищем. Наприклад, міняти режим роботи світлофорів, щоб зменшити кількість пробок і рівень забруднення повітря, або адаптувати освітлення на вулиці під погоду і потреби жителів.

Крім того, користувачі програми самі будуть робити внесок у збір даних: наприклад, додаток зможе визначати спосіб пересування жителя Млака, використовуючи дані геолокації і його швидкість: тобто йде він пішки, їде на велосипеді або іншому транспорті.

Схожі сервіси розвиваються по всій Європі, але це поки єдиний додаток, яке об'єднало такі різні показники для конкретного міста на одній платформі.

Якщо проект допоможе економити ресурси і робити життя городян зручніше, схожі «розумні райони» з'являться у сусідньому місті Карнь, а в перспективі і у інших містах.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: